Валентина Капітула інформує про культурно-дозвіллєву роботу у місті.

Під час двадцятої сесії Здолбунівської міської ради сьомого скликання депутати заслухали звіти керівників комунальних підприємств, внесли зміни до міського бюджету на 2017 рік та ухвалили низку рішень з земельних питань.

Керівники КП цього дня не лише звітувалися, а й відповідали на численні запитання міських обранців. Розповідаючи про підсумки діяльності КП «Здолбунівкомуненергія» за 2016 рік, його керівник Валентина Шавронська зазначила, що нині на балансі КП перебуває 8 котелень з 24 котлоагрегатами. Станом на початок минулого року підприємство обслуговувало 3065 абонентів. Протягом 2016-го тарифи підприємства змінювалися для усіх категорій споживачів, тому, відповідно, на 33 % зросла кількість споживачів, яким було нараховано субсидію. Якщо на 1 січня 2016 року субсидією користувалося 1642 споживачі, то через рік таких було вже 2190. Однак заборгованість населення нині все ж залишається високою: станом на 1 жовтня вона склала 2,2 млн. грн. Тому зараз на підприємстві існує й борг з виплати заробітної плати, який найближчим часом сподіваються ліквідувати.

Звітує Валентина ШАВРОНСЬКА.

 


- Ті, хто не платить багато років, мають стабільну заборгованість. Скажімо, у місті є 77 квартир, загальний борг мешканців яких становить 1,4 млн. грн. Тобто в основному йдеться про злісних неплатників, - зазначила Валентина Шавронська.
Відзвітував на сесії про діяльність підприємства і керівник КП «Здолбунівводоканал» Василь Мельник. У цього КП, де нині працює 78 осіб, на балансі та обслуговуванні перебуває шість артезіанських свердловин. Цікаво, що Здолбунів - одне з семи українських міст, які мають свердловини глибиною понад 500 м. Також підприємство обслуговує 4 насосних станції, які забезпечують тиск в багатоповерхових будинках, 6 каналізаційних насосних станцій. У 2016 році КП було піднято 1096,06 тис. м3 води, реалізовано 774,06 тис. м3. Загальна протяжність водопровідних мереж, які обслуговує підприємство, складає 36,2 км. 


У 2016 році тарифи на водопостачання та відведення підвищувалися двічі. Причиною цього стало суттєве зростання витрат на очистку стічних вод. Що ж до боргів, то станом на 1 січня 2017 року дебіторська заборгованість підприємству склала 604 тис. грн. Проте працівники «Здолбунівводоканалу» отримують зарплатню вчасно.
Чимало запитань поставили депутати керівнику КП «Здолбунівське» Сергієві Потапчуку, який розповів про основні види діяльності й структуру цього підприємства, де нині працює 42 особи. КП «Здолбунівське», серед іншого, обслуговує вулиці та дороги міста, зливову каналізацію, п’ять міських кладовищ, а також сміттєзвалище в урочищі Здовбиця. На останньому торік було проведено низку робіт для впорядкування території, на що загалом спрямували 320 тис. грн. Зараз на цьому об’єкті працює два сторожі, використовується бульдозер для захоронення твердих відходів.
Інформував Сергій Потапчук і про інші роботи, які протягом минулого року КП здійс­нювало на території міста. Натомість депутати цікавилися особливостями співпраці з підрядниками та виконання робіт.
За результатами почутого від керівників КП депутати взяли до відома звіти очільників КП «Здолбунівкомуненергія» та «Здолбунівводоканал». А от звіт керівника КП «Здолбунівське» не підтримали.
Заслухали міські обранці й інформацію про стан та зав­дання щодо покращення роботи з молоддю і фізкультурно-оздоровчої роботи серед мешканців Здолбунова за місцем проживання та в місцях масового відпочинку. Як зазначила секретар Здолбунівської міської ради Валентина Капітула, культурно-дозвіллєва робота у місті ведеться доволі насичено та організовано. Однак є низка аспектів, на яких варто зосередитися. Зокрема необхідно звернути увагу на стан місць масового відпочинку містян, об’єкти спортивної інфраструктури. Тож у своє­му рішенні депутати, з-поміж іншого, вирішили передбачити кошти на благоустрій міського гідропарку і поточний ремонт в міському клубі. Також вирішено рекомендувати відділу культури і туризму Здолбунівської РДА влітку організовувати культурно-мистецькі заходи в міському гідропарку, в тому числі і дискотеки та вечори відпочинку. Адже дозвілля молодих, і не тільки, здолбунівчан, справді потребує урізноманітнення.
Йшлося під час сесії і про хід виконання рішення міської ради від 14.06.2017 р. щодо демонтажу пам’ятника Миколі Приходьку та передачу його Здолбунівському районному історико-краєзнавчому музею. Як повідомив заступник міського голови Володимир Кондратюк, було здійснено експертну грошову оцінку пам’ятника. Тож станом на 31 серпня його вартість становила 64,4 тис. грн. Обговоривши питання, депутати вирішили передбачити кошти у бюджеті 2018 року на перенесення пам’ятника до музею.
Після тривалої дискусії міські обранці підтримали звернення ТзОВ «Добробут» щодо фінансування виконаних робіт з будівництва оглядових майданчиків у гідропарку м. Здолбунів на суму 309 тис. грн. Адже йшлося не лише про необхідність розрахуватися за виконані роботи, а й про потребу забезпечити підтримку об’єкта у належному стані в зимовий період та дотримання техніки безпеки.
Розглянули на сесії й зміни до міського бюджету та місцевих програм 2017 року, а також підтримали звіт про виконання бюджету за 9 місяців 2017 року. Було задоволено 14 прохань про надання матеріальної допомоги на загальну суму 22 тис. грн.
Натомість під час розгляду деяких земельних питань позиції депутатів різнилися. Проте загалом сесійне засідання проходило конструктивно.
Чергова сесія Здолбунівської міськради відбудеться 21 грудня - на її засіданні міський голова Ігор Ольшевський звітуватиме про роботу у 2017 році. §

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити