Під час проведення табору з денним перебуванням «Я люблю Україну»
Християнської спілки молоді (YМСА) м. Здолбунів.

 

На це спрямовуються кошти, передбачені міською програмою розвитку
фізичної культури та спорту

Пропагувати здоровий спосіб життя, активне й змістовне дозвілля та залучати дітей і підлітків Здолбунова до участі у фізкультурно-спортивних заходах - основна мета Програми розвитку фізичної культури та спорту у місті на 2016 рік.
На втілення останньої з міського кошторису на цей рік депутати спочатку виділили 120 тисяч гривень, з яких 100 тисяч було передбачено на субвенцію районному бюджету для утримання ДЮСШ «Колос». Проте згодом до програми внесли зміни. Тож нині загальна сума на її фінансування складає 165 тисяч гривень. Чи вистачить цих коштів, щоб спорт у Здолбунові розвивати по-справжньому активно?
Отож, згідно з програмою, футбольному клубу «Локомотив» з міського бюджету виділено 10 тисяч гривень, які футболісти вже встигли витратити на участь у Кубку та чемпіонаті області. У міської влади футболісти попросили ще 100 тисяч гривень, сподіваючись на розуміння. Та навіть такої суттєвої суми не вистачить для повноцінного функціонування ФК «Локомотив», переконаний його керівник Олександр Дов­галець.


- З таким фінансуванням у першій лізі не грають, - розповідає він. - Потрібно фінансувати й «домашні» матчі - суддівство, відеозйомку, медикаменти і т. ін. Лише за участь у чемпіонаті області ми заплатили 5 тисяч гривень. Благодійників же, які прагнуть підтримувати футбол, дуже мало.
А ще, як запевняє пан Олександр, спортсмени повинні отримувати хоч якусь грошову винагороду за свою працю. Натомість здолбунівським футболістам платити нічим.
Згідно з програмою було профінансовано і футболістів громадської організації СК «Хлібороб». На березневій сесії для участі в чемпіонаті області та Кубках району і області футбольній команді виділили 20 тисяч гривень. Проте, як повідомили у Здолбунівській міській раді, ці кош­ти поки що не використані.
П’ять тисяч гривень було виділено Християнській спілці молоді YMCA м. Здолбунів для організації та проведення фізкультурно-оздоровчих заходів у місті, зокрема в міських гідропарку та клубі, а також для участі в місцевих змаганнях. Частину коштів уже встиг­ли використати. Як розповіла президент Християнської спілки молоді YMCA м. Здолбунова Оксана Яременко, вже відбулись спортивний фестиваль «Спорт для всіх» для учасників клубів за місцем проживання Здолбунівського району та спортивні змагання до Дня захисту дітей «Веселі старти». Від організації придбали призи та солодкі гостинці переможцям.
Першочергово Програма розвитку фізичної культури та спорту у Здолбунові на 2016 рік передбачала і субвенцію районному бюджету на утримання ДЮСШ «Колос» у розмірі 100 тисяч гривень. Проте ці кошти на червневій сесії міськради депутати вирішили передати новоствореному міському спортивному клубу «Богатир».
Громадській організації «СК «Сейкен» спочатку виділили 5 тисяч гривень, а вже на березневій сесії додали ще 25 тисяч. Як розповів керівник клубу Віталій Шевцов, зазвичай до зали приходять займатися учасники АТО, а часом тренуються місцеві воркаутери і працівники військкомату.
Цьогоріч спортсмени провели два змагання. Спортивні ігри «Дружна родина - міцна Україна», а також «У здоровому тілі - здоровий дух» в ході благодійного заходу на підтримку військових «Щирі серця - хоробрим серцям». Клубу придбали спортінвентар та нагороди - кубки, медалі, грамоти. Брали участь представники СК «Сейкен» і в спартакіаді допризовної молоді Здолбунівського району, для чого придбали форму та спортивні атрибути. Також допомагали в організації відкритого турніру з боксу, присвяченого воїнам АТО. Далі Віталій Шевцов планує організувати велопробіг для родин бійців, а 24 серпня - змагання з тенісу.
Зараз же керівник та члени СК «Сейкен» активно працюють над ремонтом спортзалу, наводять у ньому лад. Адже приміщення це - підвальне, довгий час лишалось занедбаним.
- Тут були жахливі цвіль, сирість. Мусили здирати штукатурку до самої цегли. Зараз хочемо зробити ще душову кабінку, туалет і роздягальню, - розповідає Віталій Шевцов.
Хлопці навіть самі купують метал і зварюють стільці та тренажери. Адже деколи в клубі відвідувачів буває стільки, що виникають черги до того чи іншого спортивного тренажера або штанги.
Допомагають СК «Сейкен» коштами і члени клубу, і небайдужі люди.
Як бачимо, спортивне життя у Здолбунові доволі насичене. Хоча в ідеалі, звісно, варто було б залучати до занять фізкультурою та здорового способу життя ще більше містян. Та про це кожен з них мав би подбати насамперед сам.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry