З метою створення фільмів проекту «УПА очима східняків», відпочинку, оздоровлення та патріотичного виховання молоді Слобожанщини 24-28 червня Будеразьку загальноосвітню школу І-ІІІ ст. відвідали виконуючий обов’язки голови Луганського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка на неокупованій території Луганщини Євген Дзюба, учні з м. Сватове Луганської області та м. Дергачі Харківської області у супроводі вихователя - жительки м. Сватове Ольги Гнатенко.
Керівництво, учителі та учні Будеразької школи тепло зустріли гостей, провели екскурсію навчальним закладом та залою бойової звитяги. Учитель Леонід Якимчук розповів про історію рідного села, конференцію поневолених народів Східної Європи та Азії. Гостей частували чаєм з тортом та лісовими ягодами.
Гості з Луганщини та Харківщини проживали у сім’ях педагогів Будеразької школи О. С. Поліщук,
С. В. Жилюк, А. О. Свердлюк та завідуючої сільським будинком культури Н. В. Козік.


Наступного дня учні відвідали музей Уласа Самчука, краєзнавчий музей та виставку кованих скульп­тур у м. Рівне, побували у розважальному центрі ТЦ «Екватор». Євген Дзюба відвідав смт Мізоч, де поспілкувався з жителями селища та відзняв відеокадри для майбутнього фільму.
Насиченим видався недільний день. Діти відвідали урочище Гурби, Пантеон Слави, Покровський храм УПЦ КП, музей-криївку, зробили світлини, попили води з джерела в Гурбенському лісі. Перепочивши, вирушили на екскурсію у село Святе.
В останній день гостин діти відпочивали у сім’ях, знайомилися зі звичаями та традиціями нашого краю, прогулювалися до лісу та річки. Виявилося, що у дітей Сходу і Заходу так багато спільних інтересів та вподобань!
Двадцять восьмого червня делегація зі Слобожанщини відвідала с. Верхів Острозького району та м. Острог.
Ми раді вітати гостей зі Сходу України. Низький уклін усім, хто долучається до виховання молоді у східних регіонах України в дусі патріотизму, любові до рідної землі, прищеплює бажання вивчати звичаї і традиції західних регіонів України.
Антоніна СВЕРДЛЮК,
заступник директора
з виховної роботи Будеразької ЗОШ І-ІІІ ст.

Comments are now closed for this entry