В Уїздцях та Здолбунові відкрили меморіальні дошки

Сумні урочистості налаштовують на світлі спогади. Під час відкриття меморіальних дощок воїнам АТО, які загинули на Сході України, промовці говорили про жорстокість війни та героїзм наших бійців. А ті, хто знав загиб­лих хлопців особисто, згадували їхнє життя і втирали сльози. Тепер у нашому житті так багато цих сліз...
У четвер, 19 травня, на будівлі Уїздецької ЗОШ I-III ст. відкрили меморіальну дош­ку воїну АТО Олександру Шолудьку. Вшанувати пам’ять бійця прийшли його рідні та друзі, представники влади, побратими… Відкрили пам’ятну дошку найрідніші люди для Олександра - його мама, дружина та донеч­ка. Благочинний Здолбунівського благочиння Рівненської єпархії УПЦ КП протоієрей Павло Джура відслужив панахиду та освятив меморіальну дошку.


Олександр Шолудько 12 жовтня 2015 року під час виконання бойового завдання підірвався на розтяжці на Луганщині. Двадцять першого жовт­ня, від отриманих ран помер, не приходячи до свідомості. Тепер про випускника Уїздецької загальноосвітньої школи пам’ятатимуть усі покоління школярів, котрі навчатимуться у цьому закладі.
А 24 травня ще одному бійцеві, Романові Віднічуку з Богдашева, відкрили меморіальну дошку на фасаді Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 (фото зліва), в якій він колись навчався.
Пам’ять Романа вшанували усі учні та колектив навчального закладу, представники влади, громадськість. Директор школи Пет­ро Мельничук розповідав про колишнього учня зі сльозами на очах. Відкривала дошку старенька бабуся бійця. По тому настоятель Свято-Хресто-Воздвиженської церкви УПЦ КП с. Богдашів о. Тарас освятив меморіальну дошку.


Роман був сиротою. З дитинства мріяв стати солдатом, тому вивчився на професійного військового. Загинув 31 серпня 2015-го неподалік Горлівки під час виконання бойового завдання. Йому було двадцять шість…
- Тридцять вісім бійців з нашого округу поклали життя за свою державу. Це - найбільше на Рівненщині. Адже наші хлопці та чоловіки не ховалися, а йшли до війська, коли було потрібно. Тож пам’ятайте цього юнака і те, що він зробив для своєї держави та народу, - зазначив народний депутат від нашого округу Олександр Дехтярчук, який і профінансував виготовлення та встановлення дошки.
Цих хлопців у нашому краї обов’язково пам’ятатимуть. Але війна триває. І знову нагадує про себе неймовірно страшними втратами. У той день, коли Здолбунів пом’янув Романа Віднічука, на Сході знову загинуло семеро солдатів…
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry