Минулі вихідні я разом з іншими школярами провів дуже цікаво. Адже в ході екскурсійної поїздки на Хмельниччину ми знайомились з історичними місцями цього краю.
Мандрівка відбулась за сприяння депутата Рівненської обласної ради Владислава Сухляка. Саме він подбав, щоб школярі-активісти та призери районних предметних олімпіад мали можливість так чудово відпочити.
Поїздка запам’яталась, адже ми збагатились новими враженнями і знаннями. Зокрема побували в історико-культурних центрах Західної України, величних фортецях, що століттями забезпечували захист наших кордонів.


Особисто в мене особ­ливі та хвилюючі враження лишились після відві­дин Бакотської затоки. Це місце, де хвилі Дністра ховають під собою руїни старого селища, яке до ХІІІ століття було опорою наших князів на заході. Це заповідне озеро, яке утворилося на місці затопленого села Бакота під час будівництва Дністровської ГЕС. Водойма оточена скелями, які захищають її береги від віт­ру. Тож сонця й літа в Бакоті завжди більше, ніж у будь-якому іншому місці Західної України, а тамтешні мешканці називають її лагідно - «Кримнаш».
Є у тих місцях і три джерела, які в народі вважають цілющими: Північне, Південне і Найпівденніше. До слова, водою з останнього лікують хвороби очей. А ще там, в одній зі скель, зберег­лися залишки Михайлівського чоловічого монастиря.
Надзвичайно складно, але, водночас, цікаво було блукати трикілометровими ходами Кришталевої печери. А в неосяжній величі природи пересвідчитись, споглядаючи каньйон в районі Кам’янця-Подільського. Та й сама «Квітка на камені» усіх вразила архітектурою та грізним виглядом укріп­лень.
Хотинська ж фортеця просто захопила усіх архітектурними особливостями Генуезького стилю, своєю могутністю й досконалістю.
Щоб сервіс та умови для проживання й ночівлі під час подорожі були прекрасні і в наших мандрівників не виникало жодних проблем в ході туру, дуже постарались працівники туристичної фірми.
Олександр РОМАШКО,
учень 9 класу
Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5.

Comments are now closed for this entry