Відповідальність за належний протипожежний стан приміщень виборчих дільниць та агітпунктів покладається особисто на керівників підприємств, установ та організацій, яким належить ці приміщення, а за додержання протипожежного режиму - на голів комісій, завідуючих агітпунктами та чергових.


З приміщення виборчої дільниці чи агітпункту має бути не менше двох евакуаційних виходів з дверима, що відчиняються у напрямку виходу з приміщення.
Сходові клітки, евакуаційні виходи, проходи, коридори, тамбури повинні постійно бути вільними і нічим не захаращеними. Приміщення дільниць та агітпунктів мають бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками, покривалами з негорючого теплоізоляційного матеріалу, пожежними відрами тощо) відповідно до встановлених норм.
На виборчих дільницях та в агітпунктах забороняється зберігати легкозаймисті речовини і користуватись відкритим вогнем. Палити цигарки дозволяється тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.
Підключати електроустановки (електролампи, телевізори, радіоприймачі та інші прилади) можна лише з урахуванням допустимого навантаження електромережі. До монтажу, ремонту та обслуговування електроустановок допускаються тільки особи, відповідальні за їх протипожежний стан. Потрібно також встановити загальний вимикач для одночасного вимикання та вмикання електропостачання всіх кабін. Електроприлади і апарати можна вмикати у мережу тільки за допомогою справних штепсельних з’єднань.
Під час експлуатації електромережі і електроприладів заборонено:
l використання некаліброваних (саморобних) запобіжників;
l використання саморобних подов­жувачів, які не відповідають нормам улаштування електроустановок;
l використання пошкоджених розеток, відгалужувальних та з’єднувальних коробок, вимикачів;
l підвішування світильників безпосередньо на струмопровідні проводи;
l використання побутових електронагрівальних приладів у не встановлених для цього місцях
l використовувати для електромереж радіо- та телефонні проводи;
l користуватись електропроводкою з пошкодженою ізоляцією;
l заклеювати ділянки електропроводки папером, легкозаймистими тканинами;
l підключати ілюмінацію безпосередньо від зовнішньої електропроводки, її потрібно монтувати через розподільний щит;
l залишати без нагляду увімкнені в електромережу електроприлади (радіоприймачі, телевізори, магнітофони).
Для облаштування аварійного освітлення приміщень необхідно передбачити наявність електричних ліхтарів.
Усі особи, які беруть участь у роботі виборчих дільниць та агітпунктів, повинні знати і виконувати правила протипожежної безпеки, а при виникненні пожежі - негайно повідомити про це за номером телефону 101 та вжити заходів для евакуації людей і документів з приміщення, а після цього розпочати гасіння вогню наявними засобами пожежогасіння до прибуття підрозділів пожежної охорони.

Comments are now closed for this entry