Так, наче немає війни. Так, ніби на протилежному боці України таке ж мирне та звичне нам життя. Так, немов немає поранених та вбитих молодих українських патріо­тів… Так почуваєшся, спостерігаючи, як розважаються безтурботні дітлахи та молодь. Та чи час веселитись?
Нещодавно у стрічці однієї з соціальних мереж в Інтернеті випадково потрапив на очі запис рівненського військового, який проходить службу на Сході України. Він закликав тих, хто нині щоранку має щастя прокидатися від звуку будильника, а не від сигналу тривоги чи артилерійських обстрілів, просто насолоджуватись життям:
- Відпочивайте, знаходьте для цього кожну можливість. Приділяйте увагу близьким! Інтернет - зло... Всі на свіже повіт­ря! А то який сенс оберігати ваше мирне життя, якщо ви не вмієте ним насолоджуватись, - пише Тарас Обоїста.


Справді, ми потребуємо відпочинку. Приводом гарно та весело провести час стало свято Івана Купала. Міський гідропарк заповнили здолбунівчани, які після спекотного робочого дня насолоджувалися єднанням з природою. Найбільше ж «відривалась» молодь. З півтори сотні юнаків та дівчат завзято обливалися водою під час водних воєн. Згодом навколо водойми утворилися справжні багнисті калюжі, у найбільшій з яких молодь, не соромлячись, приймала грязьові ванни та «купала» своїх друзів.


Серед гостей свята були і вояки АТО. Хтось з них прийшов у відпустку, аби зустрітись з рідними, хтось - повернувся додому вже назовсім.
Дивлячись на їх усміхнені обличчя та дещо сумні очі, розумієш: вони радіють мирному небу та безтурботним іграм дітей. Вояки щасливі, що люди мають змогу не перейматися, що кожної миті у їх дім може влучити снаряд.
Як завжди, зі сцени гідропарку лунали запальні та ліричні пісні місцевих виконавців, розважали своїми творчими постановками танцювальні колективи. Але організатори свята не забували й про тих, завдяки кому ми маємо змогу насолоджуватись відпочинком. Зі сцени постійно нагадували, що поруч стоїть скринька, у яку всі небайдужі можуть пожертвувати кошти для солдатів-земляків.
Ірина САМЧУК.
Фото автора.

* * *
Народне свято Івана Купала широко відзначають по всій Україні. Іванів день заповнений обрядами, пов’язаними з водою, вогнем і травами. У ніч на Івана Купала ворожать, палять багаття, пускають вінки на воду і шукають цвіт папороті.
Цікавим, змістовним і веселим було купальске свято і в нашому місті. Народні гуляння полонили всіх його учасників. Дівчата із задоволенням плели обрядові віночки, пускали їх на воду, хлопці теж розважалися залюбки. Творчі колективи Здолбунівських районного будинку культури, міського клубу та Здовбицького СБК своїми танцями та співом додали дійству особливого колориту.
Приємно відзначити, що зі сцени звучали слова вдячності нашим землякам-захисникам, які перебувають у відпустці і завітали на наше свято, а саме: Павлу Лапію та Юрію Баєчко, учасникам АТО у с. Мар’янка Донецької області, Івану Телізі, учаснику бойових дій у м. Слов’янськ та Олександру Бельмасову, учаснику АТО у Першотравневому районі Донецької області.
Ірина МЕЛЬНИК,
в. о. директора
Здолбунівського РБК.

Comments are now closed for this entry