Великодні свята в Україні славні своїми обрядами й звичаями. Підтримуючи їх, настоятель Свято-Георгі­ївського храму м. Здолбунів ієрей Іоан Дубинецький, прихожани, вчителі та вихованці недільної школи організували й провели у міському сквері цементників дійство «Пасхальні ігри».
Розпочалося воно Пасхальним передзвоном, що гостинно запрошував усіх бажаючих разом відсвяткувати світле Христове Воскресіння - провести його в мирі, з любов’ю у серцях. І люди сходились цілими сім’ями.


Отець Іоан привітав усіх зі світлим святом і помолився за мир у нашій Україні. Вихованці недільної школи Свято-Георгіївського храму порадували присутніх красивими віршами про Вос­кресіння Христа, зіграли сценки «Пасхальний кошик» і «Руки». Потому відбувся флеш-моб: діти з жовто-блакитними кульками в руках утворили слово «Мир» і просили в Бога миру на нашій землі. А далі з благословення панотця стартувала розважальна частина свята.


Уся дітвора разом з батьками брала участь у різноманітних конкурсах (під час одного з них діти малювали із зав’язаними очима (див. фото справа)), іграх та естафетах на пасхальну тематику. За участь у конкурсах діти отримували «крашенятка» - придуману нами своєрідну пасхальну «валюту» у вигляді паперових перепелиних крашанок. Кожна дитина мала можливість на зароб­лені «крашенятка» придбати собі призи, які було закуплено за спонсорські кошти. А ще учасники свята могли за пасхальну «валюту» придбати безпрограшні лотерейні квитки.
На місце дійства привезли великий самовар для
чаювання, а наші господинь­ки-прихожанки принесли виготовлені ними пасочки й солодощі, тож усі бажаючі долучились до чаювання, пили каву і дегустували смаколики, спечені за різними рецептами. Також на святі діяла виставка виробів місцевих майстринь: вишитих серветок, пасхальних рушничків та ін.
Завдяки проведеному заходу галаслива дітвора дізналась багато цікавого і нового про Бога, усі учасники дійства додому поверталися у позитивному настрої, що засвідчило: Христос увійшов в їхні душі і доторкнувся до їхніх сердець.
Зі швидким плином часу ми і не зогляділися, як настала третя неділя після Великодня – неділя святих жінок-мироносиць, які показали приклад справді жертовної любові та самовідданого служіння Господу. Коли усі залишили Його, вони були поруч, не злякалися можливих переслідувань, їм ангел сповістив, що Христос вос­крес. Тож після святкового богослужіння о. Іоан виступив з проповіддю про це свято та привітав усіх присутніх жінок. Кожна з них та дівчатка отримали невеличкі солодкі дарунки. Віршами та гарними побажаннями вітали жінок і хлопчики (на фото зліва).
Саме цього дня відбувся й перший святковий урок недільної школи «Зернятко любові». Радісно відзначити, що на це заняття прийшла 31 дитина. Хлопчики й дівчатка із захопленням слухали повчання батюшки. Після уроку для дітвори накрили стіл з різноманітною домашньою випічкою та смачним чаєм.
Щиро сподіваємось, що наша шкільна сім’я поповнюватиметься новими слухачами і щиро бажаємо усім любові, доброти, благополуччя, Божої благодаті і миру, щоб по Господній милості ми ще не раз зустрічали і святкували веселе й світле свято - Пасху.
Ірина ВЕЛИЧКО,
прихожанка Свято-Георгіївського
храму м. Здолбунова.

Comments are now closed for this entry