О. М. АНДРІЮК вручає продуктовий набір учасниці Великої Вітчизняної війни
під час святкування Дня Перемоги у Мізочі.

В академічному виданні словника української мови слово “меценат” трактується як покровитель наук та мистецтв, а також їх представників. Саме таким меценатом є власник м’ясопереробного підприємства “Мізочпродукт” Олександр Мойсейович Андріюк. Тут немає ніякого перебільшення. Бо саме ця чудова і підприємлива людина небайдужа до долі національної культури, української мови, звичаїв та обрядів своїх пращурів. Та й, зрештою, пан Олександр і сам пише чудові вірші. Часто буває він на музично-мистецьких святах, культурологічних заходах, які організовуються в селищі. І за покликом серця вміло підбирає гарні й емоційні слова, щоб привітати учасників дійств, а найактивнішим вручити подарунки, придбані за кошти свого підприємства.


Не варто перелічувати усіх доброчинних справ, якими переймався Олександр Мойсейович. Сьогодні кожен мізочанин скаже, що без участі керівника “Мізочпродукту” не обходиться жодне масове свято у селищі. Навіть при великій зайнятості він знаходить час відгукнутись на запрошення.
Завжди з великим нетерпінням чекають
О. М. Андріюка в школі- інтернаті. Тут Олександр Мойсейович завжди бажаний гість, бо хто як не діти найшвидше і найвразливіше сприймають добро, довго про нього пам’ятають.
Якогось року мені пощастило побувати на святі Святого Миколая в цьому навчальному закладі. Тоді до його вихованців приїхало чимало гостей з Рівного і Здолбунова. Всі вони привезли інтернатівцям подарунки. Та з особливим трепетом діти одержували гостинці з рук місцевого мецената Олександра Андріюка. Дивовижно і радісно світилися вдячні очі учнів. А Олександр Мойсейович від хвилювання аж розчулився. В цю чудову мить він спробував поставити себе на місце дітей, заглянути в їх світ, перейнятися їхніми болями і тривогами. І, повірте, не кожному це вдається зробити, бо притаманне це лише добрій і співчутливій людині, яка здатна на хороші і безкорисливі справи.
- Знаєте, коли ми влаштовуємо у себе це дійство, - розповідає заступник директора з виховної роботи Л. К. Грицюк, - то діти, образно кажучи, перебувають у цей день на сьомому небі, оскільки кожного не забудуть, оточать батьківською увагою і теплом. А ще вони з нетерпінням чекають Олександра Мойсейовича. Для них він, що рідний батько.
Багато допомагає Олександр Андріюк й дитячому садку “Малятко”. І знову проявляється його любов до дітей, відчувається щире вболівання за вирішення проблем селищного дошкільного дитячого закладу.
Не забуває меценат з Мізоча і про малозахищених жителів селища - одиноких громадян похилого віку, учасників війни, дітей з вадами здоров’я. Часто для цієї категорії населення організовує на свята продуктові набори. А до свята Перемоги підприємець зробив мешканцям селища гарний подарунок - реконструював пам’ятну стелу загиблим в роки війни та благоустроїв територію скверу.
- Олександр Андріюк - це гордість селища, побільше б таких меценатів, - говорить селищний голова Богдан Похилюк. - Він завжди безвідмовний, є людиною слова і діла. Так само відповідально виконує і обов’язки члена виконкому селищної ради.
Перед написанням цього матеріалу я зустрічався з Олександром Мойсейовичем в Здолбунові. У кількахвилинній розмові з ним вдалося чимало дізнатися про виробничі справи. До речі, в минулому році наша газета писала про цей хороший і стабільний колектив. І сьогодні в час кризової ситуації він не здає позицій,постачаючи високоякісну продукцію в міста України.
Євген Шилан.

 

Comments are now closed for this entry