Сьогодні, у неспокійний і буремний для країни час, нам, як ніколи, потрібні сила Кобзаревого духу та його віще слово. Саме з метою вшанування пам’яті та популяризації творчої спадщини Т. Г. Шевченка, активізації діяльності закладів культури Здолбунівщини у розвитку жанру художнього читання та виявлення нових талантів 15 березня цього року в районному будинку культури в черговий раз відбувся традиційний щорічний огляд читців-аматорів “Кобзарева струна не вмирає”.
Розпочала захід його ведуча Тетяна Садикова віршем Миколи Пшеничного «Тарасова свіча». Далі читці (а вони ж і працівники) районного будинку культури представили літературну композицію «Вічне слово Кобзаря».


Загалом же в районному дійстві взяли участь 40 читців з 23 клубних установ району. Своє мистецтво зі сцени демонстрували аматори з будинків культури селища Мізоч, сіл Гільча-ІІ, Уїздці, Півче, Копитків, Ступно, Глинськ, Спасів, Буща, Здовбиця, Дермань-І, а також будинку культури цементників, районного будинку культури. Виступили й представники клубів сіл Степанівка, П’ятигори, Орестів, Новосілки, Стеблівка, Лідаво, Нова Мощаниця, Дермань-ІІ, Новомильськ та Озерко.
У виконанні читців звучали твори Т. Г. Шевченка, українських класиків та сучасних поетів. З власними поезіями виступили читці Марина Кисільчук (БК с. Дермань-ІІ), Владислав Дудяк, який присвятив вірш односельчанам-воїнам АТО (клуб с. Дермань-ІІ), Любов Романюк (клуб с. Нова Мощаниця), Олексій Луцишин (клуб с. Новомильськ).
Приємно, що на районному огляді були присутні матері воїнів АТО.
Глядачі вкотре переконались у художній довершеності Кобзаревого слова, у розумінні його високої правди, бо твори Тараса Шевченка не тільки засівають зерна світла й доб­ра, але й палахкотять незгасним полум’ям справедливості, проникливої мудрості.
Світлана РОГОВА,
режисер театралізованих заходів
Здолбунівського районного будинку культури.

Comments are now closed for this entry