Анастасія Василівна ЗАЙШЛА.

Кожна людина має дар Божий. І чим швидше вона відкриє у собі цей дар та відчує потребу донести його іншим, тим раніше зможе спов­ити своє буття улюбленою справою, розвинути власну майстерність і талант, прикрасити світ своєю творчістю. Саме завдяки людям-майстрам, людям-творцям ми пишаємось нашими звичаями та традиціями, нашою історією та культурою.

Одна з робіт білашівської майстрині.


З когорти цих майстрів і наша землячка, мешканка села Білашів Анастасія Василівна Зайшла. Вона вже майже 50 років займається вишивкою бісером. Скільки себе пам’ятає, завжди прагнула оволодіти якимось новим видом рукоділля: навчилась вишивати - почала опановувати крій та шиття, потому - в’язання, техніку “рішельє”. І все опановувала самотужки. Але найбільше припала їй до душі вишивка бісером. Майстриня згадує, що у радянські часи купити бісер було дуже важко. Але якось людей, які проживали в Чехії, настільки вразила краса її виробів, що самі стали пересилати їй бісер.


Соковиті за кольором, майстерно орнаментовані вишиванки майстрині експонувались на виставках у Білашівському сільському клубі, на районному фестивалі культурно-дозвіллєвих комплексів Здолбунівського району, під час святкування 500-річчя села.
Анастасія Василівна сама вигадує візерунки та підбирає кольори. І під її руками розцвітають найрізноманітніші і найвигадливіші квіти з бісеринок. Від вишиванок білашівської майстрині ніби струменить позитивна енергія, витвори її лагідних і вправних рук, наче пісня, що запала в душу, надовго лишаються у пам’яті. У багатьох з них красуються односельці, внучки і правнучки рукодільниці. А ще, кажуть, що ці вишиванки захищають від чвар і боронять від розлук.
Бажаємо Анастасії Василівні натхнення й успіхів, творчого зростання і Божої помочі та благодаті! Щиро дякуємо за створену нею красу і шанування українських традицій!
Валентина ТЕРЕБІЙЧУК,
провідний методист
Здолбунівського районного
будинку культури.

Comments are now closed for this entry