Увечері буднього дня, 29 січня, на автостанції у Здолбунові, поблизу місця встановлення першого в області синьо-жовтого прапора зібралася півтисячна громада, щоб традиційним смолоскиповим маршем вшанувати подвиг Героїв Крут - кількох сотень київських студентів та бійців вільного козацтва, які у 1918 році прийняли бій із чотиритисячною більшовицькою армією.
Цьогорічна хода зі смолоскипами вирізнялася не лише досить великою кількістю учасників, а й тим, що супроводжувалася вибухами петард та спалахами фаєрів. Організатором «Крут-2015» у Здолбунові виступив місцевий осередок ГО «Патріот України», який визначив маршрут ходи, взяв на себе виготовлення смолоскипів та напалму до них. Варто також додати, що цьогорічний похід зі смолоскипами був покликаний вшанувати пам’ять не лише крутянців, а й загиблих за волю України в ході АТО.
Проте, на думку багатьох учасників заходу, під час дійства мали місце й окремі негативні моменти, як-то нецензурні вигуки, які раз по раз лунали від модераторів маршу. Сьогодні настав час, коли кожен українець чудово розуміє, ким є Президент сусідньої держави та якої оцінки заслуговує терористичне кодло «Новоросія», проте це не означає, що варто на все місто, в присутності дітей нецензурно лаятися, навіть якщо прокльони стосуються тих, хто вбиває наших братів. Адже нас, українців, якраз і повинна відрізняти від ворогів вихованість, культура та висока духовність, що притаманні нам історично.
Будемо надіятися, що в наступному році організатори поминальної ходи на честь Героїв Крут врахують цьогорічні недоліки, а захід збере не меншу кількість учасників. Аби лишень тих, кого поминатимуть під час заходу, не побільшало.
Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry