Потрапивши у нелегкі життєві обставини, людина насамперед звертається за допомогою до рідних та друзів, а згодом - до місцевого управління соціального захисту. Адже саме його працівники не лише інформують людей щодо того, як, дотримуючись чинного законодавства, можна вирішити проблеми, а й на ділі допомагають їм долати труднощі.
- Навіть у передсвяткову п’ятницю ми цілий день вели прийом громадян, - розповідає завідувач сектора прийому громадян управління соціального захисту населення Здолбунівської РДА, голова профспілки управління Оксана Домарецька у відповідь на наші вітання з професійним святом, яке працівники соціальної сфери відзначили минулої неділі. – У нас тут людно у будь-яку пору робочого дня, бо з усіма соціальними питаннями люди йдуть до нас. Особливо ж «гаряче», коли настає осіння пора, і представники незахищених верств населення прагнуть оформити субсидії на оплату комунальних послуг. За цілий день на прийом часом і більше ста відвідувачів приходить, тому буває нелегко. Але ми усі чітко усвідомлюємо, що загальна соціальна ситуація у районі залежить насамперед від якості нашої роботи.


Зараз у колективі управління працює 33 співробітники, яким щодня доводиться витримувати доволі серйозне навантаження. Нерідко працівники вимушені і в обідню перерву з людьми спілкуватися, а то й затримуватися після завершення робочого дня, щоб вислухати кожного відвідувача та разом з ним знайти вихід зі складної ситуації. У нинішній непростий час роботи додалося, адже в управління тепер звертаються і ті, хто належить до категорії так званих тимчасово переселених осіб. На сьогодні у Здолбунівському районі зареєстровано 56 родин зі Сходу України та з Криму, у яких виховується 44 дитини. Зараз вимушеним переселенцям уже почали призначати соціальну допомогу. Звертаються до управління й учасники АТО, яким поки що законодавчо соціальна допомога не призначена. Утім, потрібні консультації наші вояки завжди можуть отримати.
В управлінні зараз працює багато молоді, однак є й справжні ветерани соціальної сфери. Наприклад, у Галини Віталіївни Кобак стаж роботи в установі – 36 років! Приязні стосунки у працівників склалися з керівником управління Миколою Івановичем Бортником. Тому молодим співробітникам є у кого повчитися та перейняти досвід.
- Важливо, що усі соціальні виплати наразі люди отримують вчасно, без затримок, - розповідає Оксана Домарецька. - Також ми забезпечуємо у необхідній кількості ті засоби реабілітації, які потрібні інвалідам, котрі до нас звертаються. Але зрозуміло, що й ми не завжди можемо допомогти. Тому коли спілкуємося з відвідувачами, то намагаємося пояснити, що існує законодавство, у межах якого ми діємо.
Утім, в управлінні завжди пам’ятають не лише про посадові обов’язки, а й про чуйне та уважне ставлення до проблем однієї конкретної людини. Тому й виконують цю щоденну нелегку роботу з натхненням та вірою у краще.
Марина СТЕПАНЮК.

На фото: працівники управління соціального захисту населення Здолбунівської райдержадміністрації.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry