Із сесії районної ради

22 жовтня відбулася сорок четверта сесія районної ради, на якій було прий­нято рішення з близько трьох десятків важливих для життєдіяльності району питань.
Першим депутати розглянули звернення жителів сіл Новомильськ, Копитків, Мар’янівка щодо водопостачання цих населених пунктів. Мешканці Копитківської сільської ради обурені тим, що з 1 липня 2014 року підприємством “Рівнеоблводоканал” їм було проведено нарахування за користування водою у розмірі 5 грн. 95 коп. за 1 м3. Варто нагадати, що здолбунівчани, які користуються послугами КП “Здолбунівводоканал”, платять за водопостачання вдвічі менше. Крім того, “Рівнеоблводоканал” з 1969 року використовує водозабір, розміщений на території с. Новомильськ, для забезпечення водою обласного центру. Це призвело до зниження рівня води в колодязях сільських жителів, а також до її зникнення. У зв’язку з цим 19 жовтня 2014 р. на сході сіл місцева громада вирішила, що забезпечення населення вказаних сіл водою має бути безкоштовним. Цю позицію на сесії висловили голова та депутати Копитківської сільської ради.
У свою чергу народні обранці Здолбунівщини одностайно проголосували за підтримку звернення до Рівненської обласної ради та облдержадміністрації щодо врегулювання норм і тарифів на водопостачання для споживачів - фізичних осіб, що проживають на території Копитківської сільської ради, поділяючи думку сільської громади щодо безкоштовного забезпечення населення водою.


Другим питанням, що розглядали на сесії, був звіт головного редактора районної газети “Нове життя” Сергія Кондрачука про фінансово-господар­ський стан очолюваної ним установи. Доповідач широко окреслив критичну ситуацію, в якій перебувала редакція рік тому, коли його призначили її керівником, і нинішній стан установи, який дає змогу її колективу впевнено дивитися у майбутнє, незважаючи на те, що співзасновники районного видання залишаються осторонь проб­лем газети. Ознайомившись зі звітом, депутати наразі не розглядали питання про погодження продовження контракту з п. Кондрачуком, оскільки він звільнений від виконання службових обов’язків головного редактора на період повноважень окружної виборчої комісії вибрчого округу № 153, головою якої він є.
Серед кадрових питань, внесених до порядку денного сесії, було призначення на посаду директора Здолбунівського історико-краєзнавчого музею Олега Тищенка. За пропозицією депутата О. Колінька, голосування з цього питання проводилося поіменно. Отож, з 36 присутніх на сесії депутатів кандидатуру п. Тищенка підтримали 29.
Не можна не згадати і про той факт, що на сесію райради прийшла численна делегація працівників Здолбунівської центральної районної лікарні, які вимагали пояснень від членів депутатської комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, що розглядала питання про погодження продовження контракту з головним лікарем ЦРЛ Владиславом Сухляком і не врахувала побажання колективу залишити їхнього очільника на цій посаді.
За словами медиків, В. Сухляк за рік роботи головним лікарем ЦРЛ проявив себе вмілим керівником, здатним успішно вирішувати проблеми установи. Аби зняти напругу, яка виникла у залі під час дискусії з цього питання, голова вказаної депутатської комісії
П. Ворон запропонував повторно провести її засідання тут же, в сесійній залі, і прийняти відповідне рішення методом поіменного голосування. Результат був очікуваним: з десяти присутніх на сесії депутатів, що входять до профільної комісії, дев’ять проголосували за погодження укладання нового контракту з головним лікарем Здолбунівської ЦРЛ В. Сухляком. Це рішення було підтримане і рештою депутатів.
Крім того, депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за дев’ять місяців 2014 року, внесли зміни до районного кошторису, ознайомилися з інформацією прокурора району
Олега Калаура про стан законності, боротьби зі злочинністю на території Здолбунівщини, розглянули хід виконання ряду районних програм, а також депутатські запити. З усіх питань прий­няті відповідні рішення.
У роботі сесії взяв участь і виступив голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов. Він зазначив, що обласна рада у питанні розподілу бюджетних коштів керується принципом пропорційності і рівномірності, враховуючи інтереси і потреби усіх районів. Він також висловив сподівання, що наступного року можливості обласного бюджету будуть кращими, що дасть змогу збільшити фінансування ряду програм соціально-економічного розвитку краю.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry