Питання порядку денного 41-ї сесії Здолбунівської районної ради, яка відбулася 21 травня, попередньо обговорювали в профільних депутатських комісіях та на засіданні президії, а проекти рішень з них були завчасно розміщені для ознайомлення громадськості на веб-сайті райради. Всього ж у сесійному засіданні взяли участь 36 депутатів, вони розглянули три десятки питань.
Першим з них було затвердження звіту про виконання районного бюджету за І квартал 2014 року. Як зазначив у своїй інформації начальник фінансового управління РДА В. М. Нечипорук, завдання щодо відповідного забезпечення бюджетного процесу в І кварталі виконані: профінансовані всі захищені видатки, немає заборгованості із заробітної плати. Разом з тим, через об’єктивні причини план з надходження власних доходів виконаний лише на 83 %, у зв’язку з чим виникла необхідність внесення змін до бюджету. За пропозицією начфіна, депутати погодилися на зняття деяких видатків і перерозподіл коштів.


Внаслідок цього 7 тис. грн. було знято і з редакції газети «Нове життя» за висвітлення нею діяльності органів влади. Варто зазначити, що 14 депутатів не підтримали таке рішення, оскільки нашій районній газеті, в порівнянні з іншими районками, і так виділяють набагато менші суми. Проте пропозиції депутатів
О. В. Колінька, О. М. Буздигана та інших не позбавляти газету фінансової підтримки у скрутний для неї час не переконали решту місцевих обранців. Як не згадати тут народну мудрість: де тонко, там і рветься. Аби якось компенсувати газетярам втрату очікуваних ними коштів, депутати висловили пропозицію допомогти редакції в організації передплати «Нового життя» на ІІ півріччя ц. р. Тож колектив видання сподівається, що ця підтримка буде не лише на словах, а й на ділі.
Активно обговорювалося на сесії питання про реорганізацію Новосілківської ЗОШ І-ІІ ст. шляхом злиття у Новосілківський навчально-вихо­в­ний комплекс “загальноосвітня школа І-ІІ ст. - дошкільний навчальний заклад”. Як пояснив Новосілківський сільський голова М. В. Годованюк, необхідність реорганізації пов’язана із недостатнім фінансуванням ДНЗ “Барвінок”. На підтримку сільського голови висловилися і керівники садочка й школи.
Однак, за словами депутата районної ради, голови райдержадміністрації О. П. Бухала, питання реорганізації навчального закладу сприймається громадою села не­однозначно, більше того, воно викликає певну соціальну напругу, яка може вилитися в непередбачувані наслідки. Тому Олександр Павлович запропонував довивчити це питання і розглянути на наступній сесії. Своїми думками щодо цієї проблеми поділилися депутат обласної ради О. М. Андріюк, голова районної ради В. О. Тимощук, які підтримали пропозицію О. П. Бухала. Проголосували за неї й усі депутати.
Також у ході сесії місцеві обранці проаналізували виконання ряду районних програм, прийняли районну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року, внесли зміни в поперед­ні свої рішення, підтримали проект Урвенської сільської ради “Реконструкція вуличного освітлення із застосуванням енергозберігаючих технологій”, розглянули депутатські запити.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry