Щороку 8 травня відзначається Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

Дату цю обрано в пам’ять фундатора і, по суті, заснов­ника червонохресного руху, громадянина Швейцарії Анрі Дюнана. Він народився у цей день.
У 1859 році, під час війни у Ломбардії, А. Дюнан опинився у містечку Сольферино після битви австрійської та франко-італійської армій. Побачивши, що тисячі поранених бійців, залишених напризволяще на полі бою, помирають, він звернувся за допомогою до жителів дов­колишніх сіл. І сотні людей було врятовано.
Пізніше Анрі Дюнан запропонував організувати підготовку у мирний час добровольців для надання першої допомоги пораненим і забезпечити їм статус нейтральності навіть під час війни, що мало компенсувати безпорадність армійських санітарних служб. Ця ініціатива стала поштовхом для створення Міжнародного Комітету допомоги пораненим – прототипу майбутнього Міжнародного Комітету Червоного Хреста.


З того часу упродовж десятиліть Червоний Хрест дотримується основної заповіді милосердя – допомагати кожній людині, яка потрапила у біду, незалежно від її національності та віросповідання.
Місія Червоного Хреста - запобігати людським стражданням і полегшувати їх, захищати життя і здоров’я людей під час збройних конфліктів та стихійних лих, надавати допомогу і здійснювати захист усіма посильними засобами.
Проте і в мирний час є чимало проблем, що їх намагаються вирішувати працівники і активісти Червоного Хреста. Тож основними його завданнями є підтримка
найуразливіших верств населення, а також боротьба із соціально небезпечними хворобами, просвітницька діяльність, сприяння розвитку
гуманітарного права. Усе це - грані однієї мети: допомагати людині завжди і всюди.
Щоб зберегти довіру людей, Червоний Хрест не бере участі у збройних конфліктах на боці жодної зі сторін, не втручається ні в які політичні, релігійні, расові чи ідеологічні суперечки. Червоний Хрест є незалежною гуманітарною громадською організацією, яка, надаючи допомогу
органам державної влади у гуманітарній діяльності та дотримуючись діючого законодавства, завжди зберігає свою автономію, аби мати можливість у всіх випадках діяти відповідно до своїх принципів.
На таких засадах уже понад 90 років діє і Товариство Червоного Хреста України та його складові – Рівненська обласна і Здолбунівська районна організації. Нині ними реалізуються 15 довгострокових гуманітарних програм, організовуються благодійні акції, спрямовані на підтримку найнезахищеніших верств населення.
Так, Здолбунівською РО ТЧХУ упродовж 2013 року було проведено 10 благодійних акцій.
Десятки одиноких малозабезпечених людей району отримали продуктові набори. І дуже посприяла цьому фінансова підтримка постійних благодійників, зокрема М. О. Лапчука та В. Д. Атаманюка.
При організації діє банк одягу, його послугами торік скористалося 486 осіб на суму 25398 грн. Усього за минулий рік допомогу від РО ТЧХУ отримали 1563 людини на суму 54693 грн. Кількість пацієнтів, які торік отримали від патронажної служби медичну допомогу вдома, становила 902 (кількість відві­дувань - 12086, наданих медичних послуг - 29896).
Здолбунівська районна організація Товариства Червоного Хреста України у 2013 році активно включилась в реалізацію нової довгострокової програми «Зниження захворюваності на туберкульоз в Україні шляхом розширення та покращення доступу до високоякісних послуг з профілактики та лікування туберкульозу». В рамках цієї програми фтизіатрична служба передає на лікування та соціальний супровід патронажній службі Товариства Червоного Хреста хворих із соціально незахищених верств населення. Ці люди регулярно приймають ліки, щоп’ятнадцять днів отримують продуктові набори вартістю 120 гривень. Завдяки цій дієвій програмі у нашому районі 4 хворих вдалось вилікувати, є люди, які лікуються.
Нині Здолбунівська РО ТЧХУ проводить активну роботу з навчання населення навичкам надання першої долікарської допомоги. Такі курси вже пройшли працівники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, проходять фахівці управління соціального захисту населення РДА, ПАТ «Волинь-Цемент», районного територіального центру соціального обслуговування.
Значну увагу червонохрестівці району приділяють співпраці із загальноосвітніми навчальними закладами, громадськістю задля виховання підростаючого покоління на засадах милосердя і гуманності.

Comments are now closed for this entry