Щоб виховати успішну, всебічно розвинену особистість, потрібна злагоджена співпраця сім’ї, школи та бібліотеки. Створення системи безперервного виховання здорової особистості, збереження фізичного, психічного й соціального здоров’я молодого покоління - одне з важливих завдань освітньо-виховного процесу. Школа дає дитині знання з основ наук і формує свідоме ставлення до дійсності. Родина забезпечує практичний життєвий досвід. Батьки використовують методи і засоби виховання, які допомагають закласти у свідомість дитини певну систему норм і правил, допомагають їм у цьому педагоги.


Систематична робота з батьками учнів - невід’ємна складова діяльності Маломощаницької ЗОШ. Ось і нещодавно в рамках шкільного тижня безпеки учасників дорожнього руху відбулися збори батьків шестикласників. Класний керівник Петро Андрійович Лукашук у своєму виступі наголосив, що здоров’я дітей - не лише відсутність хвороб, а й уміння правильно поводитись на дорозі, так, щоб не стати жертвою неприємної ситуації.
Весняно-літній період - це найкраща пора для велосипедних та піших прогулянок дітей. І якщо вони не знатимуть елементарних правил дорожнього руху, навіть на сільських дорогах їх може очікувати небезпека. Але багато чого залежить і від обізнаності самих батьків. Тож на зборах вчитель не лише ознайомив із навчальними досягненнями вихованців, а й розповів про комплекс заходів для запобігання дитячому травматизму.
Провідна роль у освітньому процесі належить і сучасній бібліотеці. Тому намагаюся працювати не лише з вчителями та учнями, але й налагодити тісний контакт з батьками школярів. Так, на згаданих вже батьківських зборах я розповіла присутнім про можливості бібліотеки, запросила батьків вшанувати 200-ту річницю народження Кобзаря, переглянувши видання творів Т. Шевченка і про нього. Для учнів і їх батьків також було продемонстровано фільм “У слові праведнім, у славі віковій».
Учням нашої школи не звикати до щоденної сільської праці, їм ніколи гаяти час за комп’ютерними іграми чи просто веш­татись вулицями, вони спішать допомагати батькам по господарству, на польових роботах, наводити лад біля своїх осель. А нещодавно вихованці ЗОШ упорядкували джерела в урочищах Попові води та Вин­ниця. Відвідали і впорядкували могилу льотчика Нечая, котрий загинув під час вій­ни на території нашого села, обеліск загиблим односельчанам і братську могилу.
Дбають школярі й про чистоту шкільної території. А завдяки їх і вчителя Валентини Шелест зусиллям радують око і веселять душу шкільні клумби.
Надія НОВОСАД,
бібліотекар
Маломощаницької ПШБ.

Comments are now closed for this entry