Організовувати щовесни у Здолбунівському вищому професійному училищі залізничного транспорту День цивільного захисту - вже традиція. І цьогоріч за сприяння сектора з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Здолбунівської РДА і його завідувача І. О. Дейнеки зокрема, навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області відбувся взірцевий такий захід.


День ЦЗ розпочався 10 квітня о 10.00 з увімкнення сирени, після чого група оповіщення у складі учнів групи № 3 під керівництвом майстра в/н А. М. Кропачева повідомила всім іншим групам про початок евакуації, а телефоністи служби МНС - про умовну надзвичайну ситуацію: вибух газової котельні. Далі була насичена і різноманітна програма: демонстрація евакуації потерпілих під час руйнації приміщень; розгортання санітарного поста (на фото), де дівчата групи № 1 на чолі з викладачем охорони праці Л. Г. Бойко надавали першу долікарську допомогу потерпілим; використання засобів пожежогасіння; конкурс ватно-марлевих пов’язок.
Родзинкою заходу стала демонстрація дій служб МНС. Учні мали змогу не лише спостерігати за ними, а й поспілкуватися з пожежниками, лікарями та працівниками газової служби. Фахівці різних напрямків розповіли про аварійно-рятувальне спорядження, за допомогою якого ліквідовуються наслідки надзвичайних ситуацій, складних ДТП та
великих пожеж. Пожежники також продемонстрували можливості бензоріза, пневмо­подушки, гідравлічних ножиць. Усі бажаючі приміряли бойовий одяг рятівника.
Також серед учнів було проведено комбіновану естафету зі здачею нормативів ЦЗ. Найкращі результати показали учні груп № 3, № 7 і № 5.
Для відповідальних з питань цивільного захисту професійно-технічних навчальних закладів Рівненщини на базі нашого училища відбувся семінар. На цьому заході, як і на Дні ЦЗ, були також присутні директор НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області С. Г. Вовчук та головний спеціаліст відділу виховної роботи та соціального захисту дітей управління освіти і науки Рівненської ОДА В. В. Петренчук.
Оксана БАЮН,
заступник директора з НВР Здолбунівського ВПУ
залізничного транспорту.

Comments are now closed for this entry