Відкритий лист

Із заснуванням футбольного клубу “Автоленд” була розроблена стратегія розвитку футбольної інфраструктури в районі, яка полягає у створенні матеріально-технічної бази, відкритті дитячої футбольної академії та вибудовуванні системи спадковості поколінь - від дитячої до юнацької та юніорської команд. Вершиною футбольної піраміди мав стати професійний футбольний клуб з кістяком з місцевих футболістів. Майже чотири роки ФК “Автоленд” намагався реалізовувати свої плани. Були розроблені проекти і презентації, але всі ці намагання закінчувалися на порогах владних кабінетів. Ми неодноразово зверталися до міської та районної влади з пропозицією виділити землю (через аукціон чи конкурс) для будівництва комплексу сучасних футбольних полів та тренувальної бази. Ми пропонували різні варіанти, однак усі наші пропозиції було відхилено, натомість ніяких альтернативних варіантів запропоновано не було.


Основною мотивацією відмов була невіра в те, що ми готові вкладати кош­ти в футбол. Тому ми вирішили довести серйозність наших намірів - створити команди та взяти участь у чемпіонаті області з футболу. Вважаємо, що шосте місце серед дорослих команд та четверте серед юнаків у перший рік виступу - достойний результат.
Спонсорами нашого клубу є підприємства групи компаній “Автоленд”. Фінансування стабільне, заборгованостей перед федерацією, гравцями і ін. у клубу немає. Річний бюджет у минулому сезоні склав близько 330 тис. грн., з них 107 тис. грн. використано на придбання інвентарю і обладнання. Наш клуб є самодостатньою фінансовою одиницею і не потребує коштів з бюд­жету.
У сезоні 2013 року для тренувань та календарних ігор ми використовували міський стадіон “Локомотив”, за оренду якого заплатили 22 тис. грн. громадській організації “Футбольний клуб “Локомотив”.
Приблизно на таку ж суму, як і в минулому році, нам було виставлено рахунок у поточному сезоні. При тому, що якісного поліпшення умов тренувань та змагань, прийому гостей і глядачів ні у 2014 році, ні в найближчій перспективі ніхто не обіцяв. Виділення земельної ділянки для будівництва також залишилося під питанням.
Довівши всім, що ми можемо вкладати значні кошти в розвиток здолбунівського футболу, ми розраховували на підтримку та лояльність місцевої влади.
Ми готові були взяти в оренду стадіон, провести його реконструкцію та утримувати на рівні європейських стандартів. Але у влади інша логіка. Вона дуже лояльно ставиться до футбольного клубу “Локомотив”, якому безкош­товно надали в користування стадіон та, навіть, передбачили в бюд­жеті кошти в сумі 30 тис. грн. Хоча цей клуб за останні роки показав свою неспроможність у організації та проведенні навчально-тренувального процесу, утриманні стадіону, до мінімуму знизив спортивні результати.
Важко зрозуміти логіку влади. Але висновки нехай кожен зробить сам.
У зв’язку із ситуацією, що склалася, було проведено засідання ради нашого клубу і прийнято наступне рішення:
Враховуючи те, що місцева влада протягом останніх трьох років не підтримувала наших пропозицій і не запропонувала власного перспективного плану розвитку футболу в місті і районі, ми вважаємо, що недоцільно і неефективно вкладати кошти в тимчасові проекти, які не мають майбутнього.
Тому керівництво клубу та інвестор вирішили призупинити фінансування футбольного клубу та відмовитися від участі в чемпіонаті області з футболу 2014 року.
Натомість ми продовжимо працювати над локальними проектами щодо розвитку масового, дитячо-юнацького, ветеранського футболу і створення футбольної інфраструктури як обов’­язкової умови майбутнього успіху.
Ми глибоко вдячні всім нашим футболістам та тренерам, усім небайдужим, усім, хто нам повірив і співпрацював, та надіємося, що ця співпраця триватиме і далі. Ми шануємо відданість вболівальників та обіцяємо, що ще повернемося. Ми сьогодні змушені зробити один крок назад, щоб завтра зробити хід вперед.
Р.S. Футбольний клуб “Автоленд” купить земельну ділянку розміром від 0,8 га в межах м. Здолбунів для будівництва дитячої футбольної академії.
Контактний телефон 067-9072906.
З повагою
президент ФК «Автоленд»
С. СЕРЕДЮК.

Comments are now closed for this entry