Революція гідності та свідомості триває і, вочевидь, триватиме ще досить довго. Адже представники Небесної сотні - сотні янголів - полягли не за зміну одних нечесних людей у владі на інших, а за зміну системи. Це були ті, хто хотів бачити Україну без корупції, зажерливих чиновників, нечесних правоохоронців. Це був квіт нації.
Відшуміли бої в Києві. Участь у них брали й представники Здолбунівської сотні самооборони, зорганізованої з числа активних здолбунівчан декілька тижнів тому. Наші хлопці були на чергуванні на барикадах, працювали у медчастині, найсміливіші стримували атаки “Беркута” на Інститутській та Грушевського, боронили Майдан у пекельну ніч з 18 на 19 лютого. І тепер активісти Здолбунівської сотні самооборони їздять на чергування до Києва, допомагаючи столичній міліції патрулювати місто.


У суботу, 22 лютого цього року, до нас звернулися здолбунівські правоохоронці з проханням допомогти їм слідкувати за дотриманням громадської безпеки в Здолбунові. Адже останні події чітко показали, що значно краще, коли місто патрулюють не самі право­охоронці, а й представники само­оборони - представники народу, який повстав за краще життя. Ми підтримали таку пропозицію і впродовж минулих вихідних вулицями Здолбунова курсували 3 патрульні групи за трьома маршрутами. До складу кожної з груп входило по 2 міліціонери та по 3-4 представники самооборони.
У неділю ввечері координатору Здолбунівської сотні надійшов телефонний дзвінок. Інформатор повідомив, що на автостанції по вул. Базарній працює зал гральних автоматів. Не один чоловік залишає там свою заробітну плату, не одна сім’я розпалася у стінах цього закладу.
Операцію з кодово-жартівливою назвою “Варенична” було розроб­лено буквально за лічені години. У понеділок, 24 лютого, в обідню пору, під’їхавши на вказане місце, ми спостерігали за тим, як до названого інформатором приміщення заходять або виходять з нього чоловіки. Вікна завішені шторами. Навіть ручки на вхідних дверях немає, тобто вони відчиняються лише зсередини. Отже, це не помилка, там - ігрові автомати. Інформатор не помилився.
На 17.00 цього ж дня з десяток представників сотні прийшли на засідання президії Здолбунівської районної ради. Іншим хлопцям було сказано підійти до приміщення райради на 18.00. Саме в цей час присутні на президії активісти самооборони піднялися зі своїх місць та попрямували до виходу, звернувшись з проханням до начальника райвідділу міліції, який теж був на засіданні, щоб прислав двох своїх співробітників на автостанцію.
Вже за хвилину кілька десятків самооборонців на автомобілях попрямували на автостанцію, щоб раз і назавжди “накрити” незаконний бізнес, який правоохоронці не помічали роками.
На грюкіт у двері ніхто не відповів. За хвилину громадський активіст Микола Орлов помітив, як через вікно з протилежного боку приміщення намагається втекти якась жінка. Її затримав Іван Котяй. Наступної миті двері грального закладу відчинилися, і перед самооборонівцями замиготіли різними кольорами монітори гральних автоматів. Замиготіли, щоб за лічені секунди згаснути назавжди...
Адміністратор закладу, пані Тетяна, повідомила, що за зміну вона отримує 100 мокрих від сліз жінок та матерів гривень. Її попросили зателефонувати до власника незаконного бізнесу. Зробивши це, вона отримала рекомендацію зачиняти заклад та втікати. У відповідь Тетяна сказала: «Пізно, приходьте і подивіться, що тут сталось».
Поки одна група самооборонців продовжувала спілкування з Тетяною, інша вже перебувала на протилежній частині автостанції, поблизу кафе “Мисливець”, де було викрито ще два великих зали гральних автоматів. З ними сталося те ж, що й з автоматами у колишній “вареничній”.
Загалом активістами Здолбунівської сотні самооборони за півгодини було ліквідовано до 40 гральних автоматів. Від моменту надходження інформації про незаконний гральний бізнес у Здолбунові і до реалізації операції не пройшло і 24 годин. Під кінець так званої “операції” ми підійшли до молодої дівчини, яка за всім споглядала здалеку і плакала. На запитання “чого плачеш?” вона відповіла, що через гральні автомати розпалася її сім’я, а на її чисельні звернення міліція не реагувала...
Наступного дня на президії районної ради начальник Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області Олександр Панасюк всю відповідальність за те, що в Здолбунові діяв та безпечно себе почував гральний бізнес, узяв на себе. Сподіваємося, що в подальшому Здолбунівські правоохоронці не допустять повернення в місто гральних автоматів.
Разом з тим, представники сот­ні самооборони закликають правоохоронні органи нарешті врегулювати й інші проблемні питання, які ті раніше чомусь не помічали. Мова йде насамперед про самогоноваріння та наркопритони. До слова, як стверджує один з очевидців, міліція починає активно працювати й в цьому напрямку. Зокрема було помічено, як в селі Н. до жінки, яка здавна торгує оковитою, днями заходили кілька правоохоронців. Сподіваємось, ця пані після такого візиту перестане споювати своїх односельців.
Вкотре наголошуємо, що Здолбунівська сотня самооборони діє виключно в рамках закону. Ми не збиралися і не збираємося щось палити, застосовувати до когось фізичний вплив і т. д. Ми лише закликаємо правоохоронців, яким готові допомагати, чим зможемо, не закривати очі на несправедливість та кричущі випадки порушення закону. При нашій сотні почала діяти “гаряча” телефонна лінія, на яку може зателефонувати кожен та повідомити про випадки беззаконня, корупції і т. д. Номер телефону - 068 753 88 30. Давайте не будемо байдужими, давайте пам’ятати, що на кожному взятому чи даному хабарі - кров хлопців із Небесної сот­ні.
У зв’язку з появою великої кількості міфів про нашу організацію, ми прийняли рішення відкрити списки усіх наших активістів в Інтернеті, щоб усі переконалися, що у нас немає жодної людини із заплямованою репутацією, адже кожен наш активіст проходить ретельну перевірку. Нам по дорозі лише з тими, для кого мораль - не порожнє слово, хто готовий сам бути прикладом для інших.
Сергій КОНДРАЧУК,
активіст Здолбунівської
сотні самооборони.

Коментарі

+5 #1 ZC 03.03.2014, 19:55
Операція "варенична" пройшла блискуче!

Comments are now closed for this entry