Захисник! Це горде ім’я “приміряє” на себе кожний чоловік, юнак, хлопчик.

Так уже склалось історично, що саме чоловіки покликані здійснювати мужні, геройські вчинки, захищати, оберігати. Сьогодні багато духовних цінностей пішло в небуття, а серед них і лицарство. Ні, я не закликаю всіх чоловіків сідлати коней, тобто автівки, і вирушати на пошук пригод, ні, але виховувати, формувати риси, притаманні сильній статі, - це було, є і завжди буде необхідним, важливим, престижним.


Захисник жінки, дитини, родини, Вітчизни...
Не треба політизувати такі дати календаря, як День захисника Вітчизни, адже захисник і страж миру, спокою рідної землі - хіба це не патріотично, не гуманно? І сьогодні ми згадуємо і свято бережемо пам’ять лицарства козаків, що віддавали своє життя, захищаючи і боронячи рідний край від ворогів, козаків, для яких найвищим змістом життя були віра християнська, воля і честь. Ми шануємо і бережемо світлу пам’ять про тих героїв, які навіки вписали свої імена у Світлу Книгу Пам’яті нашої рідної України. Ми схиляємо голови перед солдатами, котрі на своїх плечах винесли планету з полум’я Другої світової війни. Ми свято бережемо пам’ять про вояків УПА, які поклали свої життя на вівтар свободи в боротьбі за незалежну, суверенну Україну. Ми шануємо воїнів, які пройшли Афганську війну. Ми безмежно вдячні героям, котрі захистили наше життя від “мирного” атома Чорнобиля. Сьогодні ми з великою повагою згадуємо солдатів строкової служби, тих, хто несе нелегку службу у війську: охороняє мирне небо України, її наземні та морські кордони, складаємо подяку «рятувальникам» за їх щоденну небезпечну роботу. В цей день словами зі Святого Письма хочеться сказати про українців-миротворців, що виконують почесну місію - стоять на сторожі миру: «…блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться…».
Я вірю, що мужність і честь, сила і відвага, впевненість і звитяга, а не насилля й жорстокість завжди будуть «в моді» та пошані.
Дорогі захисники України, ми, ваші матері, дружини, кохані, ваші діти, віримо у вас, ввіряємо у ваші руки мир і спокій рідної землі і надіємось, що ви, наші лицарі ХХІ століття, вдихнувши козацької волі, солдатської звитяги і хоробрості, з честю та гідністю через все своє життя пронесете почесне звання ЗАХИСНИК!
Людмила ПАНАСЮК,
директор Здолбунівської
ЗОШ І-ІІІ ст. № 4.

Comments are now closed for this entry