Наприкінці листопада цього року в Здолбунові з числа місцевих депутатів, представників політичних партій та громадських організацій було створено районний штаб національного спротиву. Основна мета діяльності штабу - організація поїздок небайдужих громадян до Києва на Майдан Незалежності, де триває безстрокова мирна акція протесту. Також місцеві активісти займаються збором речей, необхідних Євромайдану, розповсюдженням інформаційних листівок тощо. За період з 1 по 19 грудня ц. р. районний штаб національного спротиву допоміг дістатися до Києва понад 500 активістам, які прийняли рішення не сидіти вдома, а висловити свою громадянську позицію на го­ловній площі країни.


В свою чергу ті, хто в силу певних причин не можуть поїхати до столиці, допомагають Євромайдану матеріально. Так, за ці декілька тижнів Здолбунівський штаб зібрав понад 10 тис. грн. для потреб мітингувальників, велику кількість теплого одягу, взуття, ковдр, продуктів харчування, засобів гігієни. Всі ці речі щодня передаються до Києва. Деякі підприємці нашого району жертвували на добру справу досить кругленькі суми. Разом з тим, важко забути старенького дідуся, який приніс 10 грн. та банку меду: “Це вам, дітки, до чаю...”.
Євромайдан триває. Люди, які втомилися від такого життя та такої влади, від брехні політиків, від зміни зовнішнього курсу України з Європи на Росію, продовжують там стояти та стоятимуть, за їхніми ж словами, до повної перемоги. Кожен, хто за останні 3 тижні хоча б одного разу побував на Майдані, - тепер точно знає, якою саме має бути Україна. Такою, як вона є там, на площі: щирою, чистою (територія щодня прибирається самими ж активістами), відповідальною, тверезою, позитивною, патріотичною.
Продовжує свою роботу й Здолбунівський штаб національного спротиву. Наші завдання — щоденне відправлення людей до Києва, інформаційна кампанія, збір речей для потреб Євромайдану — є незмінними. Знайти нас можна за адресою: м. Здолбунів, вул. Приходька, 4. Записатися на поїздку до Києва можна за телефоном 067 833 94 61. І нехай дехто з політиків і до сьогодні не оцінив всю силу людей, які вий­шли на вулицю, Президент сусідньої держави добре зрозумів міць об’єднаних однією ідеєю українців, погодившись на знижку ціни на газ. Адже до Євромайдану всі спроби чинної влади вмовити Росію понизити ціну на блакитне паливо ігнорувалися. Путін — не чув Януковича, але він дослухався до сотень тисяч наших голосів з головної площі країни. І це наша важлива перемога, яка, без сумніву, не є останньою.
Адже на Майдані, як би це пафосно не звучало, справді народилась новітня українська нація. Яка вже не ділиться за мовою чи кольором прапора. Мешканці Сходу тепер спокійно реагують на чорно-червоний стяг та гасло “Слава нації! Смерть ворогам!”. Жителі Західної України вже не обурюються, почувши, що українець говорить російською. Як писав журналіст Віталій Портніков, найстрашніше для Путіна - це чути російською мовою гасло “Слава Украине!”.
Майдан ще не закінчився. Ми лише починаємо вчити владу виконувати волю народу. А тому сьогодні як ніколи є актуальним одне з гасел Євромайдану: “Коли в Росії на площу виходить ОМОН - все закінчується, коли в Україні на площу виходить “Беркут” - все тільки починається”. У нас з вами все тільки починається.
Здолбунівський районний
штаб національного спротиву.

Comments are now closed for this entry