Федерація профспілок Рівненської області проводить активну роботу, спрямовану на розбудову цілісної системи соціального діалогу між органами виконавчої влади та об’єднань організацій роботодавців. Це, відповідно, приносить певні свої плоди. До речі, досвід роботи Рівненщини з цих питань вивчався федерацією профспілок України і був рекомендований для застосування усім обласним, регіональним профспілковим об’єднанням.
А цими днями у сесійній залі Здолбунівської районної ради відбувся “Соціальний діалог” - зустріч
представників федерації проф­спілок Рівненської області та її голови Миколи Шершуна з очільниками району, керівниками підприємств, установ, організацій, головами профспілкових комітетів, інспекторами з охорони праці, головами територіальних громад Здолбунівщини.


Передувала цьому заходу копітка робота з вивчення стану справ у колдоговірній роботі. На початку жовтня нинішнього року у нашому районі обласною та районною робочими комісіями було проаналізовано стан укладання та виконання колективних договорів у 153 організаціях, підприємствах та установах різних форм власності, в тому числі безпосередньо на місцях - на 27 підприємствах. Проаналізувавши колдоговірну роботу в районі, робоча група відзначила, що поліпшення потребують зміст колективних договорів у сільських радах та контроль за їх виконанням у сферах промисловості, сільського господарства і будівництва, а також на підприємствах, в установах та організаціях, де відсутні первинні профспілкові організації.
Голова федерації профспілок області Микола Шершун, відкриваючи зустріч, зазначив, що “Соціальний діалог” проводиться задля того, аби згладити гострі кути у стосунках між владою, роботодавцями і профспілками. Це - не нова форма роботи. У європейських країнах уже давно розв’язано цю проблему. Усе вирішується за “круглими столами”.
З інформацією про виконання Закону України “Про соціальний діалог України” виступив заступник голови федерації профспілок Рівненської області Микола Сірук, він же проаналізував колдоговірну роботу в Здолбунівському районі.
Досвідом роботи поділились під час заходу голова районної ради профспілок працівників освіти Ольга Єгорова, голова профкому ПАТ “Волинь-Цемент” Євген Мельник, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Микола Бортник.
З цікавими повідомленнями виступили голова об’єднання організацій роботодавців Рівненської області Володимир Боярчук, голова обкому профспілки працівників державних установ Ілларіон Кучерявий, голова обласної організації працівників інновацій і технологій Микола Паліюк.
Для забезпечення захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів людини праці, сприяння підвищенню ефективності цієї роботи було ухвалено спільне рішення Здолбунівської районної державної адміністрації та районної ради, президії федерації профспілок області та об’єдання організацій роботодавців області “Про підвищення ефективності соціального діалогу та громадського контролю за дотриманням трудового законодавства у Здолбунівському районі”.
Євген ШИЛАН.

Comments are now closed for this entry