У Здолбунівській районній раді 9 серпня ц. р. відбулося позачергове засідання бюджетної комісії у зв’язку з необхідністю освоїти кошти державного бюджету, які надійшли як субвенція на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, що проживає на території тридцятикілометрової зони спостереження Хмельницької АЕС.
Здолбунівському району у цьому році за сусідство з Хмельницькою атомкою передбачено майже 540 тисяч гривень. За ці кошти планується здійснити поточний ремонт дорожнього покриття однієї з вулиць села Миротин (50 тис. грн.) та збудувати котельню на твердому паливі і замінити тепломережу у школі села Буща (489800 грн.).


Відповідно до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» населення територій, на яких розміщуються ядерні установки, має право на соціально-економічну компенсацію ризику від їх діяльності. Експлуатуючі організації (оператори) ядерних установок сплачують збір на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, в розмірі 1 % від обсягу реалізації електроенергії, що виробляється на атомних електростанціях України, за відповідний період (без урахування ПДВ). У 2013 році ця сума по всій Україні складає 178,5 млн. грн., за які планується покращити соціально-економічний стан 39 адміністративно-територіальних одиниць Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Рівненської, Херсонської та Хмельницької областей. Для Рівненщини, яка охоплює зони спостереження Рівненської та Хмельницької АЕС, із цієї суми передбачено понад 33 млн. грн.
Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry