Знайомтеся: Юлія Мулевич, учениця  10-Б класу Здолбунівської гімназії. Обдарована, творча особистість. Дівчина добре навчається, брала участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН у секції “Літературна творчість”. Пише вірші, прозу. Старанна, активна, весела і дружелюбна, наполеглива у досягненні своєї мети. І підтвердженням цього є те, що Юля пройшла конкурсний відбір для участі у програмі FLEX, яка передбачає перебування в США протягом одного року.
Про те, як дівчина цього досягла, йдеться у нашій з нею розмові.

 

- Юлю, розкажи, що це за програма і як ти дізналася про неї?
- FLEX – програма обмінів для учнів старших класів загальноосвітньої школи. Цю програму було затверджено Конгресом Сполучених Штатів понад 20 років тому і вона фінансується американським урядом. Її учасники мають можливість впродовж року проживати у приймаючій американській родині та навчатися в американській середній школі.
Про цю програму я дізналася від наших вчителів. Взагалі, у гімназії про неї знають всі учні. Багато хто брав участь у конкурсному тестуванні у цьому році і в попередні. Проте щастить далеко не всім. Свого часу дві наші випускниці – Ольга Вороніна і Юліана Стеценко пройшли відбір і жили та навчалися рік в США.


- Чому ти вирішила взяти участь у конкурсі? Чи не було в тебе сумнівів, що не пройдеш, адже, як я розумію, це досить серйозне випробування?
- Так, програма дуже складна. Відбір надзвичайно жорсткий. Я брала участь у конкурсі й торік. Але, на жаль, не пройшла. Проте я не розчарувалася і вирішила спробувати знову свій шанс, бо бажання побувати за океаном, побачити світ було дуже сильним. Та й характер у мене такий, що не звикла відступати. Додатковим випробуванням для мене стало те, що я не потрапила до складу основних фіналістів конкурсу, а була зарахована до альтернативних кандидатів. Але і в цій ситуації я не втрачала надії, що мені пощастить і мій статус все-таки змінять. Так і сталося. І я дуже щаслива, що мої сподівання не були марними.
- Розкажи детальніше, як відбувався процес відбору учасників програми?
- Конкурсний відбір складався з трьох етапів, які проходили у Рівному. Перший тур – граматичний тест, який визначав рівень знання англійської мови. Хочу зазначити, що цей критерій є важливим, але не вирішальним для перемоги у програмі. Ті, хто пройшов успішно цей етап, беруть участь у другому турі, під час якого пропонуються психологічні тести. Необхідно дати відповіді на запропоновані завдання щодо того, як би ти себе повів у тій чи іншій ситуації. Для тих, хто потрапляє у третій тур, проводиться групова гра на вміння бути лідером. Конкурсанти також проходять співбесіду з працівниками Американських рад з міжнародної освіти, які відповідають за організацію цієї програми. Крім того, пропонуються складніші тести на знання мови й психологічні тести.
- І всі ці тури ти пройшла. І що ж далі?
- Як я вже сказала, я потрапила, так би мовити, на лаву запасних – була зарахована до альтернативних претендентів, тобто мала шанс поїхати до Америки за умови, коли хтось із основних фіналістів відмовиться. Понад два тижні я, мої рідні і вчителі хвилювалися – пройду чи не пройду. І навіть в такій ситуації я відвідувала всі зустрічі, які проводилися для “альтерів”, старанно виконувала все, що від нас вимагали. І, напевно, за мої ентузіазм і наполегливість винагородою стало те, що мій статус змінили і я тепер основний учасник програми.
- На що особливу увагу звертають при відборі кандидатів?
- Важливим чинником при відборі є те, наскільки претендент на участь у програмі здатний адаптуватися до нового середовища (адже доведеться рік бути без батьків), як вміє знаходити правильне рішення в різних ситуаціях, його комунікабельність, пристосовуваність.
- Наскільки я знаю, учасники програми перед виїздом мають пройти ще й так звану орієнтацію. Для чого це потрібно?
- Так. Орієнтаційна програма передбачена для того, щоб учасники могли відчути себе членами американської приймаючої сім’ї і учнями американської школи, удосконалити мову, адаптувалися до нового середовища. Все це потрібно для того, аби впевненіше почуватися у чужій країні.
- Яку користь дасть тобі участь у цій програмі?
- Спілкуючись з американцями, навчаючись у їхній школі, я на власному досвіді дізнаюсь про життя цієї країни, її культуру та традиції. Разом з тим хочу донести до американців українські цінності, познайомити з нашою культурою. Сподіваюсь бути там не стороннім спостерігачем, а активним учасником суспільного життя. Прагну розширити свій кругозір, навчитися самостійно приймати важливі рішення, працювати над своїм особистісним зростанням. Думаю, що цей досвід буде для мене позитивним і в майбутньому стане в нагоді і при вступі до престижного вишу, і в професійній діяльності, і взагалі допоможе найповніше реалізувати себе в житті.
- Ким ти себе бачиш у майбутньому?
- Журналістом. Мені подобається ця професія. Хотіла б працювати в газеті чи журналі.
- Кому ти завдячуєш у цьому своєму досягненні?
- Звичайно, вчителям гімназії. Той рівень знань, який я тут здобула, забезпечив мені успішне проходження тестових завдань. Велика заслуга у цьому вчительки англійської мови Тетяни Юріївни Гаврилюк. А також я завдячую заступнику директора школи Лілії Євгенівні Карпенко, яка навчила мене творчо мислити, пробудила в мені талант до написання власних творів.
Надійною підтримкою є й мої батьки, друзі, які дуже за мене переживали, не давали мені падати духом і втратити впевненість.
- Які висновки ти зробила для себе, пройшовши складний шлях конкурсного відбору, і що порадиш тим, хто виявить бажання стати учасником цієї програми?
- Я переконалася, що потрібно вірити в свої сили. Коли в твоєму житті виникає шанс проявити себе, потрібно його обов’язково використати. Адже, можливо, іншої нагоди не буде. Треба бути впевненим в собі, не пасувати перед труднощами, не втрачати надії, боротися за свою мрію до кінця. Дійсно, мрії збуваються, якщо віриш в себе і неухильно йдеш до мети.
Участь у програмі загартувала мене, я стала конкретно розуміти, чого хочу досягти в житті. Тепер я знаю: важливо не лише ставити мету, а й, найголовніше, досягати її.
- Успіхів тобі, Юлю. Сподіваюся, що після приїзду з Америки ми зустрінемося і ти поділишся враженнями від перебування в США.
- Дякую. Обов’язково.
Розмовляла
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry