У Здолбунові відбулися заходи літературного фестивалю для дітей “Дивокрай”

 

 

З 16 по 19 травня цього року на Рівненщині в рамках IV Міжнародного симпозіуму “Література. Діти. Час” проходив літературний фестиваль для дітей “Дивокрай”, основною метою якого є привернення уваги суспільства до необхідності виховання у молодого покоління потреби, навиків та культури читання, пропаганда престижності читання української дитячої літератури, а також популяризація творів сучасних письменників, класичної літератури для дітей та юнацтва.
Цьогоріч фестиваль проходив уже вчетверте, і вперше - на Рівненщині. Його директором є наш земляк Сергій Гридін, твір якого “Федько, прибулець з Інтернету” став переможцем у номінації “Краще видання для дітей 2013 року” в конкурсі “Краща книга Рівненщини”. І це не дивує, адже про пригоди невгамовного Федька читає малеча зі всієї України.


Упродовж чотирьох днів у рамках фестивалю відбувалися зустрічі з сучасними дитячими письменниками, презентації книжок, конференції, конкурси, екскурсії, частування, виставка-ярмарок книг письменників Рівненщини і дитячих письменників України та безліч інших цікавих заходів. Так, 17 травня у Здолбунівському будинку культури цементників відбулося свято дитячої книги “Вечірня казка в піжамках”, в рамках якого 20 дітей міста та 12 дорослих зустрілися в об-лаштованому казковому наметі з дитячими письменниками з усієї України. Учасникам “Вечірньої казки” письменники розповідали про себе, героїв своїх творів, читали вірші тощо. На згадку про себе гості подарували дітям спеціальні призи, книги та журнали з власними автографами. Захід відбувся за сприяння Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
А вже 18 травня на площі перед БКЦ здолбунівчани мали змогу побачити танцювальний флеш-моб “Казковий гопак з літературними героями світу”. Його, до речі, виконували діти в костюмах улюблених літературних героїв одночасно у декількох містах України, в тому числі і в Здолбунові. Наше місто представляла дітвора із танцювального колективу “Сузір’я” під керівництвом Ніни Боярчук будинку культури ПАТ “Волинь-Цемент”. Загальна кількість учасників заходу мала засвідчити встановлення рекорду, який потрапить до Національного реєстру Рекордів України. Наразі очікується відповідь від органу реєстрації рекордів.
- Сьогодні діти дуже добре орієнтуються в новітніх технологіях та воліють проводити в Інтернеті більше часу, ніж за книгою. Завдання фестивалю “Дивокрай” - зробити життя дітей різноплановим, цікавим, повнокровним, сповненим приємних подій, а головне, - показати, що читання може бути не менш захопливим, ніж комп’ютерна гра чи телевізор. Я думаю, “Дивокрай” досягнув своєї мети, - підсумував директор фестивалю Сергій Гридін.
Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry