Щороку 22 березня в Новій Мощаниці відбуваються заходи з вшанування пам’яті загиблих в роки громадянської та Великої Вітчизняної воєн односельців.
В цей день згадують дві трагедії, що відбулися в селі. У 1918 році німецькі солдати пригнали селян у центр села, вишикували, а потім кожного десятого загнали у господарське приміщення і підпалили. Тоді у вогні загинуло близько 70-ти людей. На місці трагедії встановлено дубовий хрест. 21 березня 1944 року (за істориком В. Сергійчуком, “ОУН-УПА: уроки війни. Нові документи і матеріали”) на село напали партизани під керівництвом Героя Радянського Союзу Антона Одухи і вчинили розстріл мирних жителів. Загинуло близько 60-ти селян.
Береже пам’ять про людську трагедію пам’ятник загиблим односельцям, який було встановлено за сприяння обласного об’єднання “Просвіта”.
Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Ігор відправив панахиду за убієнними. До пам’ятника загиблим односельцям у центрі села учасники заходу йшли хресним ходом, що супроводжувався жалобним звучанням церковних дзвонів. Схилили голови у скорботі та поклали квіти до пам’ятника жителі села, а також депутат обласної ради О. М. Андріюк, голова районної державної адміністрації В. С. Шуль, голова районної ради В. О. Тимощук (див. фото).
Ігор КОРНІЙЧУК.
Фото Анни ЧЕРНИШ.

Comments are now closed for this entry