Минає два роки з часу, як на посаду голови Здолбунівської райдержадміністрації був призначений Віталій Степанович Шуль. Про здійснення очолюваним ним органом виконавчої влади делегованих повноважень за період з березня 2012 року по березень 2013 року, про динаміку соціально-економічного розвитку Здолбунівщини за цей період йдеться у поданому нижче інтерв’ю.

 

- Віталію Степановичу, як вдалося райдержадміністрації виконати поставлені рік тому завдання, чи досягнуто запланованого?
- Головними пріоритетами в діяльності райдержадміністрації як органу виконавчої влади є вирішення нагальних проблем району, покращення добробуту громадян, зміцнення їх соціального захисту, сприяння розвитку підприємництва, забезпечення ефективного управління комунальною власністю, земельними та іншими ресурсами місцевого розвитку.
Протягом 2012 року на виконання державних та галузевих програм проведено видатків з бюджету Здолбунівського району в сумі 4,7 млн. грн., в тому числі із загального фонду бюджету 2,3 млн. грн., із спеціального фонду - 2,4 млн. грн.


- У забезпеченні збалансованого економічного розвитку району важливе значення має стан однієї із пріоритетних галузей господарського комплексу - промисловості. Чи є досягнення у цій сфері?
- Обсяги реалізації промислової продукції у 2012 р. склали 694,8 млн. грн., що на 13,4 млн. грн. більше, ніж у 2011 р.
Частка району в обласному обсязі реалізованої продукції складає 4,8 відсотка. За цим показником Здолбунівщина на третьому місці в області. Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) в розрахунку на одиницю населення у 2012 р. склав 12,2 тис. грн., що на 2,1% більше рівня 2011 р. За цим показником торік район зайняв п’яте місце в області.
Разом з тим, за 2012 рік обсяг випуску промислової продукції в порівняльних цінах промисловими підприємствами району зменшився порівняно з 2011 роком на 12,4%.
Через зменшення попиту на продукцію відбулося зниження обсягів виробництва цементу на 14,5%, відсутність ринків збуту призвела до скорочення виробництва цегли керамічної невогнетривкої на 41,7%, послуг з виливки чавуну - на 52%.
З метою модернізації промислового комплексу району промисловими підприємствами реалізовується ряд проектів із технічного переоснащення та запровадження сучасних технологій.
На даний час ведеться підготовка до реалізації інвестиційного проекту “Використання альтернативного палива в обертових печах №4,5,6 на ПАТ “Волинь-Цемент” вартістю 2,6 млн. євро. Це дасть можливість підприємству щороку економити кошти в сумі 1 млн. євро.
На ПрАТ “Здолбунівський завод пластмасових виробів “Іскра” проведено модернізацію виробництва, встановлено сучасне обладнання, яке забезпечує виготовлення високотехнологічної продукції, здатної конкурувати на внутрішніх ринках збуту. Загальна вартість обладнання становить більше 1 млн. грн.
Торік освоєно виготовлення нових видів нестандартного обладнання на ТОВ “Укрцемремонт-Здолбунів”. Проведено модернізацію виробництва, придбано нове устаткування та машини за рахунок власних коштів підприємства в сумі 1,3 млн. грн.
- Відомо, що минулого року ефективно спрацював аграрний сектор економіки району.
- Так. Виробництво валової сільськогосподарської продукції за всіма категоріями господарств району у 2012 р. зросло на 8,6% або на 27,8 млн. грн. і склало 350,8 млн. грн. Валове виробництво по сільськогосподарських підприємствах склало 128,4 млн. грн., що на 25,9% або на 26,4 млн. грн. більше показника 2011 р.
Основною складовою росту валової продукції сільськогосподарських підприємств є збільшення виробництва зернових та цукрових буряків.
Під урожай 2013 р. сільськогосподарськими підприємствами було засіяно 6441,5 га озимих зернових культур на зерно та зелений корм, (108% до показника минулого року) та 1224 га озимого ріпаку (65% до показника минулого року).
В 2012 р. в порівнянні з 2011 р. за рахунок збільшення продуктивності дійного стада у всіх сільськогосподарських формуваннях виробництво молока зросло на 34% і склало 1,1 тис. т, на 1% зросло поголів’я великої рогатої худоби, в 2,2 раза - поголів’я птиці. Разом з тим, у зв’язку із скороченням на 23,8% поголів’я свиней зменшилось виробництво м’яса на 8%.
Загальний обсяг капітальних інвестицій вкладених в агропромисловий комплекс району в 2012 р. склав 4,8 млн. грн., що на 1,2 млн. грн. більше показника 2012 р.
- Який стан інвестиційного середовища на Здолбунівщині?
- Протягом 2011-2012 років реалізовано 4 проекти загальною вартістю 173,87 млн. грн., в тому числі в промисловій галузі - 1 проект вартістю 160,0 млн. грн., в галузі житлово-комунального господарства - 1 проект вартістю 1,1 млн. грн., в галузі освіти - 1 проект вартістю 11,7 млн. грн., в галузі сільського господарства - 1 проект вартістю 1 млн. грн.
За рекомендаціями Консультативно-методичної ради із сприяння розвитку територіальних громад та інвестиційній діяльності Здолбунівського району на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування від територіальних громад Здолбунівщини було подано чотири проекти.
За підсумками Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування у березні 2013 року переможцем став проект територіального центру соціального обслуговування “Доглянута старість - впевненість у завтрашньому дні”, отримавши грант в сумі 170 тис. грн., в т.ч. 33 тис.грн. - з районного бюджету та 4 тис. грн. - власних коштів.
У 2012 році інвестиційні кошти спрямовувались на здійснення реконструкції та модернізації об’єктів освіти, охорони здоров’я, культури та житлово-комунального господарства.
- Чи є якісь зрушення у сфері будівництва?
- У 2012 р. підприємствами та організаціями було виконано будівельних робіт на суму 123,4 млн. грн., що становить 8,1% загального обсягу виконаних будівельних робіт по області. Порівняно з 2011 р. обсяги будівництва зросли на 40,5 %. За цим показником район посів друге місце в області.
Першочерговими питаннями, над вирішенням яких буде працювати райдержадміністрація у нинішньому році, є будівництво Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, будівництво підвідних газопроводів до сіл Стара Мощаниця, Підгайне та до с.Будераж.
- Чи не найбільші нарікання надходять від здолбунівчан з приводу стану доріг. Що вдалося зробити у цьому напрямку і які плани на найближчий час?
- Всього на 2012 рік було заплановано проведення ремонту 49 доріг комунальної власності. Станом на 1.01.2013 р. виконано ремонт 45 вулиць протяжністю 21,55 км на загальну суму 5,7 млн. грн., що становить 91,8 відсотка до запланованого. Не виконано капітальний ремонт частини дорожнього покриття по вул. Старомильській, капітальний ремонт вул. Шкільної в с. Копиткове, поточний ремонт вул. Лісної та вул. Лиса Гора в с. Новосілки.
Для утримання автомобільних доріг району в належному технічному стані одним із завдань, яке ставить перед собою голова райдержадміністрації у 2013 році, є проведення поточного ремонту автомобільної дороги Стара Мощаниця - Мізоч (в селі Стара Мощаниця - підйом) орієнтовною вартістю 1,3 млн. грн. та автомобільної дороги Здолбунів - Глинськ - Стеблівка (села Богдашів, П’ятигори, Глинськ) орієнтовною вартістю 5 млн. грн.
- Який стан справ у фінансово-бюджетній сфері?
- У 2012 році забезпечено виконання власних та закріплених доходів загального фонду бюджету району на 101,4%. Ріст власних та закріплених доходів загального фонду до минулого року склав 5375 тис. грн.
Виконання затверджених планових завдань забезпечили 20 із 23 бюджетів.
У 2013 р. збереглися позитивні тенденції щодо наповнення доходами місцевих бюджетів. Так, за січень-лютий ц. р. приріст надходжень порівняно з відповідним періодом 2011 р. склав 10,5% (629 тис. грн.). Додатково надійшло 362 тис. грн.
Третина видатків бюджету району проводиться за рахунок власних надходжень, що є найвищим показником серед районів Рівненської області.
Отримані додаткові доходи були направлені на збільшення обсягів видатків на галузь охорони здоров’я на 1107 тис. грн, на сферу освіти - 579 тис. грн., на фінансування програм, затверджених районною радою на 532 тис. грн.
- Як у районі використовується потенціал малого бізнесу для вирішення соціально-економічних проблем?
- Питома вага малих підприємств у загальному обсязі реалізованої в районі продукції у 2012 р. становила 18%, в тому числі у будівництві 57%, торгівлі - 40%.
Протягом 2012 р. малими підприємствами району реалізовано продукції (товарів, робіт, послуг) на суму 127,1 млн. грн., що на 2% більше, ніж за відповідний період 2011 р.
За 2012 рік від діяльності суб’єктів малого підприємництва до місцевого бюджету району надійшло 7,8 млн. грн., що в 4,6 разу більше у порівнянні з 2011 р. за рахунок зміни в адмініструванні єдиного податку.
Разом з тим, в районі зменшується кількість фізичних осіб-підприємців. Зокрема, станом на 1 січня 2013 р. кількість фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності скоротилась на 64 особи або на 3%.
- Як райдержадміністрація забезпечує виконання делегованих повноважень у сфері земельних відносин?
- Протягом 2012 р. управлінням Держземагентства у Здолбунівському районі прийнято від фізичних та юридичних осіб 11 тис. заяв, що в 1,4 разу більше, ніж у 2011 р. У районі практично завершено заміну сертифікатів на право на земельну частку (пай), замінено сертифікати на державні акти для 12 тис. громадян. Це 97,8 % від кількості громадян, які отримали сертифікати на земельні частки (паї). Протягом 2012 року 995 власників земельних часток (паїв) отримали державні акти на право власності на земельні ділянки.
Протягом 2012 року на території району продано 12 земельних ділянок несільськогосподарського призначення та 3 права оренди на них загальною площею 41,62 га, внаслідок чого до державного та місцевих бюджетів району надійшло 298,5 тис. грн.
Створення ефективного механізму обігу земель сільськогосподарського призначення, вдосконалення законодавства у сфері земельних відносин є одним із найважливіших пріоритетів діяльності райдержадміністрації у 2013 році.
- Які завдання ставить райдержадміністрація у сфері забезпечення діяльність закладів соціальної сфери?
- Підвищення якості і доступності надання медичних, освітніх, культурних послуг жителям району перебуває в полі постійної уваги райдержадміністрації. Галузь охорони здоров’я торік було профінансовано на 25,5 % більше, ніж у попередньому році. На 20,7 % більше, ніж у 2011 р., становлять видатки на утримання установ культури з місцевих бюджетів. На утримання установ освіти по кошторису видатків загального фонду надійшло коштів на 99,6 % від запланованого. Поступово поліпшується матеріально-технічна база соціальних установ. Для цього, окрім бюджетних, залучаються і кошти позабюджетні. Звичайно, є проблеми, повязані з необхідністю оптимізації штатів та ресурсів деяких закладів, завершення довгобудів - міської ЗОШ І-ІІІ ст.
№ 3 та Миротинської ЗОШ І-ІІ ст., капітального ремонту котельні Маломощаницької та облаштування нової котельні в Бущанській ЗОШ і ін. Над вирішенням цих та ряду інших проблем ми працюватимемо й надалі. Адже люди мають відчувати, що влада дбає про поліпшення їх добробуту, про стабільний розвиток району в цілому. Тож сподіваємось на об’єктивну оцінку нашої діяльності, розуміння і підтримку суспільно важливих ініціатив.
Записала
Людмила ВАСЮК.

Детальніше із звітом голови Здолбунівської райдержадміністрації В. С. Шуля “Про здійснення Здолбунівською райдержадміністрацією делегованих повноважень за період з березня 2012 р. по березень 2013 р.” можна ознайомитися на сайті Здолбунівської районної ради.

Comments are now closed for this entry