Питання забруднення довкілля є одним із найболючіших у сучасному світі. Не оминає воно й Україну, зокрема у Рівненській області гостро стоїть питання утилізації відходів.
Нещодавно гучною реакцією жителі Здолбунівщини зустріли проект використання альтернативного палива, впроваджений цементним гігантом ПАТ “Волинь-Цемент” разом із німецькою компанією FFK та ТзОВ “Укрекоіндастрі” м. Рівне. На даний час цей проект, що стартує вже наприкінці березня, здається поки єдиним, який може значно покращити ситуацію із переповненим сміттєзвалищем Рівного та не менш проблемним здолбунівським.
Сортування сміття, його спеціальна обробка та подальше спалення в обертових печах при виробництві клінкеру – це європейський, екологічно чистий та економічно вигідний спосіб боротьби із побутовими відходами.
Усі деталі вказаного проекту викладені у поясненні до нього, яке нам люб’язно надали уповноважені представники одного із реалізаторів цієї новації, ПАТ “Волинь-Цемент”.

 

Пояснення до проекту “Використання альтернативного палива”  
Мета проекту: використання продукту переробки твердих побутових відходів для зниження собівартості готової продукції через часткове заміщення основного палива – вугілля;
вирішення проблеми утилізації міських побутових відходів Рівного та Здолбунова.
Відмінна ознака: в процесі використання такого палива не утворюється побічних продуктів та відходів (шлак від спалювання включається при високих температурах обробки в склад мінералів клінкеру в якості сировинного компоненту).
Принципи роботи: (див. схему 1).
Спеціальні екологічні заходи: відсутність діоксинів та фуранів у викидах зумовлена високою t0 випалу клінкеру (1350-1450 0С). Шлаки беруть участь у формуванні мінералів клінкеру;
витік сторонніх запахів повністю виключений через повторне використання повітря від підсушування альтернативного палива для процесу горіння в обертових печах;
негативний вплив на довкілля виключається також завдяки встановленню нового рукавного фільтра, виробництва Італії, для аспірації холодильника та клінкерних транспортерів. Ступінь очистки відхідних газів = 99,99%.

 

Comments are now closed for this entry