У ході своєї роботи у 154-у виборчому окрузі народний депутат Валентин Королюк зустрівся з колишніми та теперішніми працівниками санітарно-епідеміологічної служби району. Вони запросили народного обранця на зустріч із проханням допомоги - внаслідок “реформ” у медичній галузі Здолбунівський район не матиме ні СЕС, ні бактеріологічної лабораторії.
Справа в тому, що закривши СЕС у Здолбунові, створили міжрайонне управління держсанепідемслужби Рівненського та Здолбунівського районів. Не зрозуміло, чим мотивувалися чиновники, обираючи центр його розміщення, але факт залишається фактом: міжрайонна СЕС розташована у… Клевані. І це попри те, що Здолбунів розташований на межі між Рівненським та Здолбунівським районами, має розвинену транспортну мережу і, відповідно, добиратися громадянам з обох районів у місто Здолбунів простіше та швидше. Натомість, щоб дістатися у Клевань, скажімо, мешканцю села Зелений Дуб Здолбунівського району треба подолати понад 70 кілометрів!
До того ж приміщення колишньої Здолбунівської СЕС - не пристосоване, як у Клевані, а типове, збудоване у 1988 році, і має повний набір виробничих та допоміжних приміщень. Робочі місця Здолбунівської СЕС були укомплектовані висококваліфікованими кадрами. Наразі з 58 осіб (з яких 36 - працівники з медичною освітою) в новій структурі працевлаштовані лише 12, з них із медичною освітою - лише 8, тоді як колектив Рівненської районної СЕС залишився майже у повному складі.
Здолбунівчани на зустрічі з Валентином Королюком висловлювали обурення таким рішенням влади. Адже, забравши зі Здолбунова СЕС, район позбавили бактеріологічної лабораторії. На відміну від Рівненської районної лікарні, розташованої у Клевані, у Здолбунівській ЦРЛ бактеріологічна лабораторія відсутня. От і виходить, що у Клевані буде дві лабораторії, а у Здолбунові - жодної. А це може призвести до некерованої епідситуації в районі.
Народний депутат України Валентин Королюк пообіцяв обов’язково втрутитися у ситуацію і спрямувати відповідні депутатські звернення до головного державного санітарного лікаря України, а також в обласну державну адміністрацію.
Прес-служба народного депутата України
Валентина КОРОЛЮКА.

Comments are now closed for this entry