Минулого тижня здолбунівчани
передали Шевченківську естафету острожанам

 


 

Ім’ям Великого Кобзаря освячена наша здолбунівська земля. У 1846 році дорогою з Дубенщини у старовинне місто Острог молодий поет завітав у село Гільча, де б’є цілюще джерело в урочищі святого Миколая. Той шлях для нас заповітний, а джерело, з якого він тамував спрагу, - святе.
Шостого березня, коли на поріг завітала весна, коли все нарешті прокидається після зими та оживає в передчутті тепла, у Здолбунові пройшла передача обласної Шевченківської естафети “Дорогами поета на Рівненщині” від Здолбунівського району Острозькому.

 


Урочистості розпочалися покладанням квітів до погруддя Тараса Григоровича Шевченка в селищі цементників, на яке, крім здолбунівчан, прибули представники Рівненської облдержадміністрації та Острозького району, письменники Рівненщини.
Голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України Лідія Рибенко розповіла присутнім про перебування поета в нашому краї, про запровадження Шевченківської естафети.

 

 

Письменники Степан Бабій, Микола Береза, Василь Басараба, Євген Цимбалюк, Юлія Бондючна біля погруддя пророка прочитали свої твори.
Свято продовжилося в будинку культури цементників. Актова зала гостинно зустріла і дорослих, і молодь, і зацікавлених школярів. Для передачі обласної Шевченківської естафети на сцену були запрошені голови Здолбунівських районної державної адміністрації та районної ради Віталій Шуль і Василь Тимощук, Острозьких районної державної адміністрації та районної ради - Василь Дума і Рустам Хутиз.
З вітальними словами до присутніх звернулися голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України Лідія Рибенко та поет і публіцист Степан Бабій.

 


Свято запам’яталося багатьма майстерними виступами учасників літературно-мистецького дійства. На сцені лунала музика оркестру, безсмертні вірші, пісні на слова Кобзаря.
Глибоко зворушили глядачів виступи народного аматорського хору Здолбунівського районного будинку культури, народного аматорського оркестру українських народних інструментів Здолбунівської музичної школи, тріо бандуристок Острозького районного будинку культури.
Майстерно виконав пісню “Шлях до Тараса” народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль “Візерунки” Здолбунівського районного будинку культури, порадував феєричним виступом клуб бального спортивного танцю “Еліт – Данс”.
Однією з перлин літературно-мистецького заходу став виступ Миколи Панасюка, який продекламував уривок із поеми Т. Шевченка “Кавказ”.
Своїм мистецтвом принесли глядачам насолоду зразкова капела бандуристів “Джерельце” Здолбунівської музичної школи, жіноче вокальне тріо “Небо Вкраїни” будинку культури цементників, солістка Наталія Саваринська, учні Мізоцької та Здолбунівської музичних шкіл, вокальний ансамбль, народне аматорське вокальне тріо “Мірина” Здолбунівського районного будинку культури, народний аматорський хор будинку культури ПАТ “Волинь-Цемент” та інші учасники дійства.
Свято, яке організували відділ культури і туризму райдержадміністрації та Здолбунівський районний будинок культури, запам’ятається надовго. Здолбунівська весна з Шевченком сповна виправдала всі сподівання як організаторів, так і гостей культурно-мистецького заходу.
Мар’яна ОСТАПЧУК.

На фото: фрагменти літературно-мистецького дійства.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry