Одним із пріоритетів економічної політики на державному рівні визнано енергозбереження. Мало того, оскільки економіка України залежна від імпорту паливно-енергетичних ресурсів, а ціна на них постійно зростає, впровадження енергоощадних технологій стало нагальною потребою. Наразі це є важливим і для бізнесу, і для закладів соціальної сфери, і для кожної родини.
Нещодавно у районній раді відбулася презентація проекту на отримання гранту від ГО “Фундація ім. князів-благодійників Острозьких” щодо заміни ламп розжарювання на енергозберігаючі - компактні люмінесцентні лампи (КЛЛ) в Здолбунівській ЦРЛ в рамках реалізації програми енергоощадливості соціальних установ, розробленої Фундацією. Програмою передбачено впровадження заходів і технологій ефективного використання енергоресурсів, що дозволить скоротити бюджетні видатки на оплату паливно-енергетичних ресурсів.


Як зазначалося в ході презентації, центральній районній лікарні виділяється значна сума бюджетних коштів на оплату електроенергії. Так, торік на це було витрачено майже півмільйона гривень. Вагому частку цієї суми (до 40 %) становлять витрати на освітлення. Слід зазначити, що ця проблема існує в усіх бюджетних закладах.
Завдяки впровадженню проекту по заміні ламп розжарювання на енергозберігаючі вдасться значно зменшити встановлену потужність освітлювального обладнання без зниження рівня освітленості в приміщеннях, а також скоротити обсяги споживання електроенергії в п’ять разів.
Звичайно, коштують енергозберігаючі лампи теж у п’ять разів дорожче, проте вони довше слугують і, як свідчить аналіз, ефект економії від їх використання відчутний.
Всього в центральній районній лікарні необхідно замінити 1000 ламп на суму 17 тис. грн. Для початку, як зазначили представники громадської організації, за кошти Фундації буде закуплено 100 ламп. З метою залучення здолбунівчан до збору коштів учасники ініціативної групи вже встановили у торговельних закладах міста скриньки. Ця акція сприятиме формуванню у жителів міста почуття причетності до спільної важливої справи.
В ході обговорення проекту учасники презентації висловили свої зауваження і пропозиції. Зокрема, депутати райради цікавилися безпечністю використання енергозберігаючих ламп, умовами їх утилізації після використання, можливостями активного інформування учнів загальноосвітніх закладів щодо питання енергозбереження, пропонували залучити до збору коштів підприємців, установи та організації міста, а також запевнили, що проект програми енергоощадливості в соціальних установах буде обговорено в депутатських комісіях районної ради, винесено на розгляд сесії і, можливо, за підтримки Фундації втілено в життя.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry