Святкуємо чергову річницю незалежності України. Багато змінилося за 21 рік. Були перемоги і поразки. Та в кожного щодо цього своя думка. Хтось справді любить цю святу землю, а хтось просто живе на ній, бо не народився на іншій. Але потрібно докласти багато зусиль, щоб вдосконалити нашу молоду державу. Можливо, на сьогодні не все так добре, як хотілося б, але все приходить з часом. Головне, що в нас є хліб, а коли є хліб, то будуть Україна, патріотизм і любов до рідної землі. Саме цими думками поділився перед Днем незалежності України з нашим кореспондентом директор приватного сільськогосподарського підприємства «Хлібороб», заслужений працівник сільського господарства України Петро Йосипович МОСІЙЧУК (на фото). Нижче публікуємо його роздуми.

- Відразу хочу сказати, що Україна віддавна славилася хорошими, талановитими і працьовитими людьми. А наша держава була і залишається осередком міцних та усталених сільськогосподарських традицій. Завдяки золотим рукам, мудрості, досвідченості аграріїв повниться достатком українська нива. Наші селяни знають справжню ціну хліба. Взяти, наприклад, наше господарство. У ньому трудиться чимало сумлінних і відданих своїй справі хліборобів. Гордістю сільськогосподарського колективу є механізатори Віктор та Анатолій Бородавки, Юрій Середюк, водії Сергій Прокопчук, Анатолій Чубрик та Володимир Ющак. Вони відзначилися і на цьогорічних жнивах.
Тепер вдамся до цифр. У господарстві було посіяно 350 га озимої пшениці, 280 га ярого ячменю, 35 га озимого ячменю та 70 га ріпаку. Врожайність зернових культур склала таку картину: озима пшениця дала 42 цнт. з га, ячмінь - 41, ріпак - 23. В принципі на рівні минулого року. Хоча підвела цьогоріч пшениця. Вважаю, що тут далися взнаки сорт пшениці (Поліська - 90) та горбисті поля. Але «Хлібороб» не залишився без хліба. Ми вчасно і без втрат зібрали врожай, якісно доосушили його та частину реалізували для підприємства «Рівнеборошно». Маємо якусь копійку, є свій посівний матеріал. Одне слово, битву за врожай виграли. Тепер готуємо площі під новий. Є достатня кількість мінеральних добрив, гербіцидів і пестицидів, проведено перевірку передпосівних площ. Та й техніка - у повній готовності.
Найбільше земне багатство - хліб. Він приносить щастя і радість у кожну сім’ю. Цим я не відкрив Америки, але добре знаю, якщо буде на нашому столі хліб, то будуть у кожному домі достаток і добро, буде й Україна. Трудівники села роблять все можливе, аби завжди у нас був хліб і до хліба.
Записав Євген ШИЛАН.

Comments are now closed for this entry