Особливістю останнього пленарного засідання сесії районної ради, яка відбулася минулого тижня, стало те, що проходила вона за присутності у залі критично мінімальної кількості депутатів (23 із 44), що все-таки дозволило визнати її правомочною. Склалася така ситуація через те, що одразу ж після відкриття сесії із заявою виступив голова фракції “Батьківщина” О. В. Колінько. У своєму виступі він, зокрема, зазначив, що в зв’язку з прийняттям 3.07.2012 року Верховною Радою України закону “Про засади державної мовної політики” Здолбунівською районною радою 5 липня проведено позапланову сесію, основна мета якої – захист української мови. На сесії були присутні представники всіх фракцій, за виключенням фракції Партії регіонів. Відсутність депутатів фракції Партії регіонів у повному складі на сесії по такому важливому питанню, як мова, за словами виступаючого, він і його однодумці розцінюють як свідому спробу зірвати сесію, як байдужість до майбутнього України.


- Тому залишаємо за нами, я маю на увазі депутатів опозиційних сил, моральне право не брати участі у пленарному засіданні нинішньої сесії, - оголосив О. В. Колінько, після чого кілька депутатів покинули сесійну залу.
З відповіддю на такий крок представників фракції “Батьківщина” виступив депутат фракції “Наша Україна” С. Ю. Кондрачук:
- На сесії, яка відбулася 5 липня, наша фракція, присутні на сесії депутат облради Н. С. Путіліна, голова обласної організації НРУ В. А. Королюк закликали їхати до Києва і там відстоювати українську мову. До столиці того дня поїхали представники фракції “Наша Україна”. На жаль, депутатів від інших фракцій районної ради біля Українського дому в Києві ми не побачили. У нас багато тих, хто закликає, мало тих, хто робить. Виходом із сесійної зали ми нічого не доб’ємось. А зривати сесію - це означає залишити район без бюджету, залишити без розгляду питання, важливі для життя Здолбунівщини, - наголосив С. Ю. Кондрачук.
Тож відповідальність за прийняття рішень по майже тридцятьом питанням порядку денного, від яких залежить стабільне функціонування закладів освіти, охорони здоров’я, соціальний захист жителів району, вирішення численних проблем територіальних громад, цілком лягли на депутатів, що залишилися в залі.
Звітуючи перед депутатами про виконання районного бюджету на перше півріччя 2012 року, начальник фінансового управління РДА В. М. Нечипорук відзначив, що 75 % у структурі наповнення бюджету належить суб’єктам господарської діяльності, 25 – формує бюджетна сфера. Зокрема, найбільші надходження забезпечили підприємства залізничного транспорту, ПАТ “Волинь-Цемент”.
Щодо видаткової частини, то 96 % видатків припадає на виплату заробітної плати, яка збільшилася в порівнянні з попереднім роком на 22 %, та оплату енергоносіїв, вартість яких також значно зросла, що є неабиякою проблемою для закладів бюджетної сфери.
Тож звіт про виконання за півріччя
ц. р. головного фінансового документа району депутати затвердили по загальному фонду за доходами в сумі 84 528,0 тис. грн., за видатками – 93 324,3 тис. грн. з перевищенням доходів над видатками на 8 796,2 тис. грн., а по спеціальному фонду - в сумі за доходами 1 240,0 тис. грн., за видатками – 1 890,0 тис. грн. з перевищенням доходів над видатками на 650 тис. грн.
Депутати також прийняли зміни до районного бюджету, які обумовлені збільшенням видатків на забезпечення функціонування закладів соціальної сфери. Так, на охорону здоров’я виділено 700 тис. грн., на освіту – понад 300 тис. грн., на соціальний захист та соціальне забезпечення - понад 623 тис. грн., на утримання Мізоцької пожежної команди – 70 тис. грн.
Відповідні кошти спрямовано й на виконання затвердженої районною радою програми економічного та соціального розвитку району на 2012 рік, інших програм. Зокрема, 40 тис. грн. виділено на проведення будівництва та реконструкції вуличного освітлення, 10 тис. грн. – на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво підвідного газопроводу до с. Стара Мощаниця, 50 тис. грн. – на програму підтримки та розвитку місцевих ініціатив територіальних громад та ін.
Разом з тим, враховуючи пропозицію постійних комісій, депутати не проголосували за виділення коштів на зміцнення матеріально-технічної бази районної прокуратури та МРВ УСБУ в області у сумі по 10 тис. грн. кожному. Натомість вирішили ці 20 тис. грн. передати відділу освіти на проведення ремонту спортзалу міської ЗОШ № 4.
Депутати взяли до відома інформації про стан законності та використання земель сільськогосподарського призначення на території району, з якими виступили, відповідно, заступник прокурора району О. К. Ходак та начальник управління Держкомзему в районі П. Ю. Пилипчук, ознайомилися з ходом виконання ряду програм районної ради у сфері економіки, освіти, охорони здоров’я, культури, до деяких з них внесли доповнення, прийняли нові програми, внесли зміни та доповнення до Регламенту районної ради, розглянули депутатські запити.
Голова райради В. О. Тимощук повідомив на сесії про утворення в районній раді депутатської групи “Об’єднана опозиція “Батьківщина” у кількості 12 депутатів.
З основними аспектами розробки та впровадження Стратегії сталого розвитку територіальних громад району присутніх на сесії ознайомив заступник голови районної ради Я. Р. Мельник.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry