У день, коли на світ з’являється немовля, щасливі батьки сяють усмішками, радіючи від слів: «Вітаємо Вас, мамо! Вітаємо Вас, тату!». Нове, незвичне звертання - мамо, тату... Вони відчувають себе іншими людьми - більш відповідальними, дорослішими, досвідченішими.
Але є батьки, які стають мамами і татами не в момент народження малюка, а тоді, коли цей малюк трохи підріс, набув свого життєвого досвіду, натерпівся образ або навіть зневірився у тому, що на світі є добрі і люблячі дорослі, бо його зрадили рідні.


Відсутність батьківського тепла, маминої колискової на ніч, іграшок та подарунків від рідних на свята - все це з життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вони живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, влітку відпочивають у оздоровчих таборах, але... їх ніхто не чекає, їм нікому пожалітись про набитий синець чи розповісти про свій успіх, наприклад, у спортивних змаганнях, їм так не вистачає родинного тепла. Саме тому наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт - прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
У нашому районі вже діють чотири прийомні сім’ї та п’ять дитячих будинків сімейного типу, до яких влаштовано 41 дитину (сироти та позбавлені батьківського піклування) і зроблено максимум, аби там ці дітки мали все для повноцінного розвитку, підростали в атмосфері батьківської любові і домашнього затишку.
Усім батькам батьки-вихователі та прийомні батьки Здолбунівського району радять не вагатися і створювати прийомні сім’ї. У нашій державі є багато дітей, які потребують материнської ласки. Ви можете витратити певний час на оформлення документів, зате врятуєте дитину. Тому не марнуйте часу на роздуми, дійте: потрібно забирати дітей у сім’ї.
Оксана ОВДІЙЧУК,
головний спеціаліст сектора з питань
опіки та піклування служби у справах дітей
Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry