Борщівник Сосновського - рослина до трьох метрів заввишки, схожа на велетенський кріп. Вона має товсте порожнисте стебло, лапате листя та красиву квітучу верхівку. Борщівник росте на берегах річок, на узбіччях доріг та пасовищах. Від одного доторку до рослини отримують складні опіки. Епіцентром зростання борщівника є Дубенщина, проте, останнім часом рослина поширилась і в інших районах Рівненщини.
Кінець червня-початок липня - пора цвітіння борщівника, але небезпечним є не цвіт, а листя. Доторк до нього призводить до фітодерматозу - ураження шкіри отруйною речовиною. Ознаками захворювання є підвищення температури, нудота, запаморочення, алергічні реакції; при астмі - провокується задуха. Пухирі на шкірі нагадують опіки від окропу.


Опіки від борщівника лікуються довго і тільки в лікарні, адже пухирі, зазвичай, великі, часто розміром з куряче яйце. Лікар має їх проколоти в стерильних умовах, інакше нагнояться. Тож у разі контакту з отруйною рослиною краще не займатися самолікуванням.
У групу ризику, окрім дітей, потрапляють рибалки, косарі та пастухи.
Тому Здолбунівська державна районна інспекція захисту рослин просить усіх, хто знайде рослини борщівника Сосновського, повідомити про це за телефоном
2-54-64, або звернутися в інспекцію за адресою: вул. Грушевського, 14, каб.
№ 302.
Оксана МУДРАК,
начальник-головний інспектор державної інспекції захисту рослин Здолбунівського району.

 

Comments are now closed for this entry