За участь у інформаційно-просвітницькій акції «Атомна енергія – енергія розвитку» Здолбунівська ЦРБ нагороджена дипломом номінації «За високий рівень організаційно–просвітницької роботи» та нетбуком, отримала книгозбірня також полицю для книг, комплект літератури з атомної тематики.
Відзначено було і роботи публічно-шкільних бібліотек сіл Гільча, Миротин, Івачків та Буща. Ці заклади нагороджені грамотами, літературою та полицями для книг. А Мізоцька міська публічно-шкільна бібліотека-філія № 2 отримала диплом номінації «Найкраще висвітлення теми», цифровий фотоапарат, полицю для книг і комплект літератури.
На фото: представники бібліотек Здолбунівського району Оксана ПАЛЬЧЕВСЬКА, Оксана ЮШКЕВИЧ, Лариса КОВАЛЬЧУК, Сніжана ОЛЕКСЮК та Ольга КОЛОМИС після вручення нагород. 

 

На сьогодні в Україні не існує альтернативи дешевій атомній енергії, стверджують фахівці. Незаперечним також є факт, що в найближчій перспективі ядерна енергетика збереже своє лідерство в загальному енергобалансі країни.
Проте опитування населення зон розміщення українських атомних станцій свідчать про укорінене в свідомості наших співвітчизників почуття недовіри до безпечності виробництва ядерної енергії. Зрозуміло, що таке відношення є відлунням Чорнобильської катастрофи та нещодавніх подій на АЕС в Японії. В той же час громадськість знає мало про такі загальновідомі факти, як, наприклад, що атомні станції є чистішими в екологічному плані, ніж ТЕС, а їхній радіаційний вплив на населення приблизно в 2-5 разів менший. Крім того, атомна галузь внаслідок наукоємкості дає поштовх для наукових розробок у суміжних галузях: інформаційній, космічній, медичній, індустрії радіофармпрепаратів та ін. Сьогодні в різних країнах триває активний пошук ядерних технологій для майбутнього.


Для підвищення рівня обізнаності та поінформованості громадськості про безпечне та надійне функціонування, а також розвиток ядерно-промислового комплексу держави «Атомпроектінжиніринг», що є відокремленим підрозділом НАЕК «Енергоатом», та Українське Ядерне Товариство (УкрЯТ) за підтримки місцевих органів влади Хмельниччини й Рівненщини провели інформаційно-просвітницьку акцію серед бібліотек, розташованих в регіоні спостереження Хмельницької АЕС. Акція тривала з вересня 2011 р. по березень 2012 р. та охопила 36 центральних, міських, районних, сільських, шкільних бібліотек Білогірського та Ізяславського районів і міста Славута Хмельницької області, Острозького та Здолбунівського районів Рівненської.
Головну мету організатори акції вбачали у пропаганді знань з атомної енергетики серед широких верств населення, сприянні розвитку інтелектуального потенціалу молоді та її професійній орієнтації.
За умовами конкурсу бібліотеки організовували та проводили просвітницькі заходи: виставки, конкурси, читання, екологічні марш-походи, літературно-музичні композиції на тему «Атомна енергія - енергія розвитку». Організаційний комітет акції, до складу якого увійшли фахівці ВП «Атомпроектінжиніринг» та секретаріату УкрЯТ, отримав звіти від бібліотек з детальним описом заходів, відео-, фото- та мультимедійними матеріалами, а також публікаціями в засобах масової інформації.
На основі наданих в оргкомітет матеріалів було визначено переможців. У номінації «Високий рівень організаційно-просвітницької діяльності» перемогли: Білогірська районна бібліотека для дорослих, Ізяславська центральна районна бібліотека, Здолбунівська центральна районна бібліотека, бібліотечно-інформаційний центр НВК “ЗОШ І-ІІ ступеня - гімназія” № 5 міста Славути, Острозька центральна районна бібліотека. Переможцями у номінації «Найкраще висвітлення теми» визнано: Погорілецьку, Білогородську та Карпилівську сільські бібліотеки; Мізоцьку міську публічно-шкільну бібліотеку-філію № 2.
Пояснюючи критерії визначення переможців акції, віце-президент, виконавчий секретар Українського ядерного товариства Сергій Барбашев зауважив: “Члени оргкомітету віддали перевагу перш за все тим роботам, які містили професійний та незаангажований підхід до розкриття теми акції «Атомна енергія - енергія розвитку». Приємно вразила велика кількість заходів, які з метою комплексного висвітлення теми провів бібліотечно-інформаційний центр НВК “ЗОШ І-ІІ ступеня - гімназія” № 5 міста Славути. Ним, зокрема, було підготовлено кілька науково-практичних конференцій, круглих столів, проведено соціологічні опитування, конкурси рефератів та малюнків серед дітей дошкільного віку.
Один з найкреативніших підходів продемонструвала Здолбунівська центральна районна бібліотека. Оргкомітет відзначив чітку структурованість та інформативність наданих матеріалів, новизну у розкритті теми «Про переваги та недоліки розвитку атомної галузі».
Підсумовуючи результати просвітницької акції, генеральний директор відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» Олександр Рибчук підкреслив: «Для нашого підрозділу НАЕК «Енергоатом», який відповідає за розвиток нових проектів в атомній галузі, подібні заходи є важливим чинником для розуміння рівня довіри до надійності експлуатації АЕС, настроїв населення щодо безпеки виробництва атомної енергії та сприйняття молоддю професії атомника».
Офіційне підбиття підсумків акції відбулося 22 травня у приміщенні будинку культури міста Славута. Переможці та учасники були нагороджені дипломами, грамотами від ВП «Атомпроектінжиніринг» ДП НАЕК «Енергоатом» та Українського ядерного товариства. Усім учасникам акції було вручене виставкове обладнання - стійки для розміщення журналів, газет, книг. Серед цінних призів - фотоапарати Canon та нетбуки. Бібліотеки отримали також і спеціальну літературу з атомної тематики, розраховану не лише на дорослу, але й на дитячу аудиторію.
Організатори акції сподіваються, що отримані подарунки допоможуть учасникам акції продовжити просвітницьку діяльність з поширення достовірної інформації про атомну енергетику серед усіх небайдужих людей, які цікавляться перспективами соціально-економічного розвитку свого краю, майбутнє якого безпосередньо пов’язане з розбудовою ХАЕС.
Ольга ЯКУБЧИК,
за повідомленням  прес- служби ДП НАЕК «Енергоатом». 

Comments are now closed for this entry