Важливою складовою реформ в Україні є нова соціальна політика держави, націлена на покращення якості життя та добробуту людей. «Держава через нові соціальні ініціативи підтримає всіх, хто потребує допомоги», – наголосив Президент України Віктор Янукович.
Не випадково, що одним з основних принципів, закладених в соціальні ініціативи Президента України, є адресність допомоги для тих категорій населення, які потребують першочергової підтримки, у тому числі потерпілих від нещасного випадку на виробництві, професійного захворювання та членів їх сімей.
Про позитивні зміни у сфері соціального страхування від нещасного випадку на виробництві свідчить ряд проведених перерахунків страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей у цьому році.


З 1 березня 2012 року, відповідно до ст. 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» і постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 1.03.2012 року № 4 «Про внесення змін до Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат», відділенням виконавчої дирекції Фонду у Здолбунівському районі здійснено перерахування розміру щомісячної грошової суми в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого та щомісячної страхової виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника, потерпілим та членам їх сімей, що перебувають на обліку у відділенні Фонду.
При цьому, вперше з часу утворення Фонду, перерахування проведено на коефіцієнт зростання не реальної, а номінальної заробітної плати. У зв’язку з цим максимальний коефіцієнт зростання щомісячної страхової виплати з 1 березня 2012 року складає 1,176 (17,6%), проти 1,102 (10,2%) у 2011 році.
Щомісячна страхова виплата при проведенні перерахунку визначається з відкоригованої на вищезазначені коефіцієнти підвищення страхових виплат середньомісячної заробітної плати потерпілого відповідно до ступеня втрати його професійної працездатності.
Таким чином, щомісячна страхова виплата в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого, з 1 березня 2012 року збільшилася в середньому по відділенню виконавчої дирекції Фонду у Здолбунівському районі на 92 гривні.
Відтак, у зв’язку з проведенням зазначеного перерахунку збільшення фінансування на щомісячні страхові виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності і щомісячну виплату особам, які мають на це право в разі втрати годувальника, в нинішньому році по відділенню становить більше 200 тис. гривень.
30 березня 2012 року правлінням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України розглянуто механізм осучаснення щомісячної страхової виплати особам, яким вона була призначена до 2006 року, та прийнято постанову № 15 «Про проведення перерахунку щомісячних страхових виплат потерпілим та членам їх сімей у 2012 році».
На виконання цієї постанови відділенням Фонду у Здолбунівському районі проведено перерахунок щомісячних страхових виплат потерпілим та членам їх сімей, які отримували такі виплати станом на 1 березня 2012 року, та яким перерахунок цих виплат здійснювався до 1 березня 2006 року.
Таким чином, в квітні 149 потерпілих та члени їх сімей отримали підвищені страхові виплати. В результаті середній розмір доплати кожному потерпілому становить 114 гривень. При цьому, у кожної особи розмір збільшення індивідуальний і залежить від заробітної плати, яку він отримували до настання нещасного випадку або професійного захворювання.
Для забезпечення вищезазначеного перерахунку потерпілим на виробництві та членам їх сімей відділенням Фонду лише в квітні цього року перераховано на їх рахунки додатково 16,9 тис. гривень.
А в цілому, з метою проведення першого етапу осучаснення страхових виплат з 1 березня 2012 року для потерпілих, які перебували на обліку у відділенні виконавчої дирекції Фонду у Здолбунівському районі і яким виплати були призначені до 1 січня 2006 року, у кошторисі відділення виконавчої дирекції Фонду на 2012 рік передбачено додатково ще 153,2 тис. гривень.
Також, виходячи з реальних можливостей, виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України працює сьогодні над поетапним вирішенням проблеми осучаснення страхових виплат та встановленням соціальної справедливості щодо розмірів цих виплат, призначених у різні роки.
Микола Присяжнюк,
начальник відділення ФД ФСНВ
у Здолбунівському районі.

Comments are now closed for this entry