Відкриття концертного туру «Різдвяні піснеспіви» відбулося в Млинові. Різдвяні колядки у виконанні хору священиків Дубенського благочиння лунали також у Здолбунові, Радивилові, Демидівці. На закінчення відомий не лише в Україні, а й далеко за її межами хор, порадував співом публіку Дубенщини.
Такий масштабний виступ став можливим завдяки підтримці голови Дубенської райдержадміністрації, депутата Рівненської обласної ради Данила Корилкевича.
 «Щооб їздити з концертами в інші країни, іноді доводиться затягувати паси. Адже одна лише поїздка автобусом обходиться близько 10 тисяч гривень. Тому дуже тішить, що за кордоном є небайдужі люди, які переймаються розвитком культури і духовності. Де б ми не були - нас завжди приймають з радістю, створюють нам чудові умови. Та ще приємніше, що наша автентична українська культура не байдужа самим українцям, які прагнуть слухати своє, рідне, всіляко нас підтримують. Приміром, у жовтні минулого року поїздку нашого хору на щорічні осінні церковні піснеспіви в польське місто Гіжицьк повністю оплатив Данило Корилкевич. І це не вперше він допоміг нам: адже випуск нашого першого диску став можливим теж завдяки Данилу Михайловичу”, - розповідає художній керівник хору священиків Дубенського благочиння, заслужений працівник культури України Олег Кривенчук. І додає, що вони - єдиний хор священиків в Україні. А щоб його різноголосе звучання тішило слухачів ще більше, планують збільшити кількість учасників до 24.
Довідка. Створення хору священиків Дубенського благочиння розпочалося 1998 року за ініціативою священиків Свято-Покровського собору м. Дубна. А саме – в домівці одного з його учасників, о. Богдана. Там, у затишній домашній атмосфері, біля невеличкого піаніно зібралися священики-однодумці, які прагнули відродити і підтримати українську духовність шляхом відтворення стародавніх українських колядок.
Спочатку був квартет. Нині в хорі священиків Дубенського благочиння 16 хористів. Цьогоріч йому виповнюється 13 років. За цей період колектив побував з гастролями у Франції, Словаччині, Польщі, де його учасники завжди були бажаними гостями. Неодноразово виступали зі співами перед Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом. Випустили два компакт-диски з колядками та один – із богослужбовими творами, на які є попит не лише в Україні, але й за кордоном.
За повідомленнями 
прес-служби Дубенської РДА.

Comments are now closed for this entry