Велику Вітчизняну війну по праву можна назвати всенародною. Широкий розмах партизанського руху та героїзм підпільників, які зробили неоціненний внесок у перемогу над фашизмом, є безумовним підтвердженням цього. З перших днів війни німцям вдалось захопити значну територію Радянського Союзу. Тому з початку наступу фашистів на СРСР гостро постало питання протидії намірам окупантів. І вже влітку 1941-го року організувався партизанський рух. За роки війни партизани України знищили близько 500 тис. солдатів та офіцерів, пустили під укіс 5019 ешелонів з живою силою та бойовою технікою, підбили і захопили 1566 танків та бронемашин, 790 гармат, 211 літаків ворога.


Майже 200 тис. партизанів за бойову звитягу нагороджені орденами та медалями, зокрема, понад 127 тис. - медаллю «Партизан Великої Вітчизняної війни» І-ІІ ступенів, 233 удостоєно звання Героя Радянського Союзу.
Після війни по всій території Радянського Союзу народним месникам було встановлено безліч пам’ятників, меморіалів, пам’ятних дощок. Десять років тому Президент України підписав указ про святкування 22 вересня Дня партизанської слави.
Тож до підготовки дня святкування долучилась і кримінально-виконавча інспекція Здолбунівського району. До упорядкування пам’ятників та територій біля них було залучено осіб, які перебувають на обліку інспекції та засуджені чи притягнуті до громадських робіт. Порушники, спільно з місцевими громадами, впорядкували пам’ятники в сільських, селищній раді за місцем проживання.
Олександр ІВАНОВ,
інспектор кримінально-виконавчої інспекції
Здолбунівського району.

 

Comments are now closed for this entry