В історії кожного народу є імена, що, мов яскраві зорі, крізь роки і століття світять людству своїм вічно невгасаючим світлом. Яскравою зорею серед них - Іван Якович Франко. У серпні цього року виповнилось 155 років від дня його народження.
І. Я. Франко - співець боротьби, поет глибоких почуттів, першорядний белетрист, майстер широких соціальних полотен та психологічних мініатюр, невтомний вчений, філософ, історик, економіст, соціолог, літературознавець, етнограф, фольклорист, гарячий популяризатор досягнень слов’янської і світової літератури, палкий публіцист, редактор кращих українських журналів, які зуміли об’єднати навколо себе найвидатніші сили України, і , нарешті, громадський діяч, що вогнем слова будив живу думку у народних масах. І в цьому він був сином свого часу, став легендарним Каменярем.
Іван Франко... Діяч, що уособлює цілу епоху української культури; один з найвидатніших письменників слов’янських народів; ім’я, що здобуває все ширшу світову славу. Вже сучасники сприймають його як "велике астральне тіло, що гріє не тільки всю Україну, а світить далеко дальше". Людина універсальної обдарованості, титанічної працьовитості, незламної стійкості, великий борець за правду і справедливість, борець за інтереси трудового народу.
Український народ свято шанує пам’ять свого великого сина. Ім’ям письменника названо університети, театри, школи, вулиці багатьох міст. У Львові, в будинку, де жив великий Каменяр, відкрито літературно-меморіальний музей Франка. На сайті Здолбунівської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек (http://lib.ukrsd.com.ua/ ) функціонує віртуальна виставка «Легендарний Каменяр», присвячена життєвому і творчому шляху І. Я. Франка.
У спадщину своєму народові Франко залишив біля п’яти тисяч творів, кращі з яких увійшли до золотого фонду української літератури і науки. Вони друкуються мільйонними тиражами, вивчаються в школах, звучать з університетських кафедр, із сцен театрів, перекладаються і видаються багатьма мовами світу. Бойове, вогненне Франкове слово служить українському народові, його творчість сприяє вихованню поколінь українських людей і є надбанням духовної культури всього людства. І на шляхах нашої суверенності Іван Франко з нами.
Ольга КОЛОМИС,
завідуюча відділом
обслуговування
Здолбунівської ЦРБ.

Comments are now closed for this entry