Карантинний бур’ян амброзія полинолиста масово поширений на території АР Крим, південних регіонів України. Але нещодавно карантинний організм було знайдено і в Здолбунівському районі, а саме - на території міжлінійного простору колій № 25, 27 напроти приміщення стаціонарного диспетчера та на 2-3-й колії Шепетівського парку біля стрілочного переводу № 76 ст. Здолбунів Львівської залізниці на загальній площі 0,25 га.
Зовні амброзія дуже схожа на полин звичайний, але полин має запах. Висотою досягає бур’ян до 2.5 м, коренева система здатна проникати до 3,5- 4 м. Насіння в грунті зберігається до 40 років!
Засмічує амброзія вулиці, подвір’я, окультурені присадибні ділянки, є злісним конкурентом для сільськогосподарських культур, а головне - створює загрозу для здоров’я людей (в період цвітіння). Пилок рослини стає причиною виникнення алергічних захворювань. При попаданні в корм для відгодівлі худоби продукція набуває неприємного запаху і стає непридатною для споживання.
Ефективним методом боротьби з амброзією полинолистою є застосування агротехнічних та механічних заходів. Підрізування, виривання рослин дозволить зменшити кількість насіння, яке може висіятися при достиганні бур’янів.
При застосуванні гербіцидів (хімічного методу боротьби) необхідно враховувати, що рослина чутлива на початку розвитку - до утворення 2-5 справжніх листків, а в подальшому її стійкіст до препаратів зростає.
Отже, державна інспекція захисту рослин Здолбунівського району звертається до всіх жителів району, землекористувачів та землевласників: ретельно обстежуйте свої площі на виявлення карантинного бур’яну, знищуйте небезпечну рослинність з метою недопущення масового розмноження. Поширюється амброзія полинолиста дуже швидко, але щоб знищити її необхідно чимало часу.
При виявленні амброзії повідомляйте в інспекцію захисту рослин Здолбунівського району або в управліня агропромислового розвитку.
Оксана Мудрак,
начальник - головний державний інспектор
захисту рослин Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry