У мальовничому місці селища Здолбунів-2, серед дерев і будинків, розташувався дошкільний навчальний заклад “Чебурашка”. Ось уже понад тридцять років щодня, зранку до вечора, в ньому порядкує галаслива малеча. Тут оселилися маленькі хлопчики й дівчатка віком від двох до шести років. Білявенькі, чорнявенькі, спокійні, метушливі, веселі й енергійні, вони є господарями нашого садка.
У закладі функціонує 8 груп: 6 - дошкільних, 2 – раннього віку, в яких виховується 196 дітей. Тут працюють педагоги та помічники вихователів, практичний психолог, музичні керівники, інструктор з фізкультури, старша медична сестра, працівники кухні та обслуговуючий персонал. Завідувач закладу – Пасько Людмила Миколаївна - досвідчений педагог і мудрий та вимогливий керівник.
Педагогічний процес у закладі орієнтований на забезпечення цілісного розвитку дитини, розкриття потенційних можливостей при збереженні дитячої субкультури, оновлення змісту і форм інтелектуального розвитку дошкільників, впровадження педагогічних інновацій відповідно до Базової програми розвитку дитини дошкільного віку “Я у Світі”.
За роки плідної педагогічної діяльності в нашому дошкільному навчальному закладі сформовано свій стиль, традиції та особливості навчально-виховного процесу. Достатньо пройти світлими коридорами, заглянути в затишні групи, поспілкуватися з маленькими “чомусиками” і одразу стане зрозуміло, що тут працюють творчі люди, для яких любов до дітей є сенсом життя.
У садочку створено гарні умови для дітей: затишні, естетично оформлені групи, сучасні меблі та декорації, гарне предметно-розвивальне середовище, дидактичні матеріали, що дібрані згідно з вимогами Базової програми.
Розуміючи, що для життя та розвитку дитини перш за все потрібно здоров’я, колектив закладу працює над тим, аби забезпечити малечі оптимальний руховий режим. Цьому слугують музична зала, спортивний та ігровий майданчики, фізкультурні куточки по всіх вікових групах, обладнання для загартування.
Прагнучи долучити вихованців до культури свого народу, вихователі дитячого закладу звертаються до української національної скарбниці, використовують на заняттях краєзнавчий матеріал, художню літературу, усну народну творчість.
Організовані музкерівниками свята, розваги несуть справжнє естетичне задоволення дітям і батькам.
Педагогічний колектив садочка працює над створенням навчального середовища та психологічного комфорту, оптимальних умов для повноцінного розвитку кожної дитини відповідно до її здібностей, вибору, бажань.
Одним із завдань дошкільного закладу “Чебурашка” є організація підготовки дитини до школи. Педагоги закладу спрямовують всі зусилля на здійснення системного підходу до формування цілісної дитячої особистості, повноцінного фізичного, інтелектуального, морального, естетичного і соціального розвитку дошкільників. Цьому підпорядковується увесь процес навчально-виховної роботи, що проходить у цікавій ігровій формі.
Так живе й працює садочок “Чебурашка”, який завжди готовий прийняти нових друзів, розділити з ними радості та турботи, зігріти теплом маленькі серця.
Наш садочок – це маленька планета, на якій виховуються, розвиваються і пізнають світ головні люди в нашому житті – діти.
Світлана Василюк,
вихователь-методист дошкільного навчального закладу “Чебурашка”.

Comments are now closed for this entry