Так сказав народний депутат України Павло Гнатович Сулковський під час чергової зустрічі з жителями села Будераж

П. Г. Сулковський з жителями села Будераж та керівниками району.

І підтвердженням цих слів служать реальні справи, які він щоденно робить задля покращення життя, добробуту простих українців.
Одна з таких справ – це те, що Павло Гнатович домігся виділення з державного бюджету фінансування на добудову Будеразької ЗОШ І-ІІІ ст., яку по праву можна назвати “зразком” довгобуду. Та, нарешті, тривала епопея зі спорудження цього об’єкта добігає кінця.


В цілому на добудову школи потрібно було 11 млн. грн. Два з них були виділені з держбюджету в І півріччі цього року, що дозволило генпідряднику розпочати роботи. Решту потрібної суми народному депутату довелося, як мовиться, “пробивати” через Кабмін, Міністерство фінансів, бюджетний комітет Верховної Ради України. Адже знаходилися "доброзичливці", які, говорячи народним висловом, палки в колеса сунули. Та завдяки наполегливості, парламентському досвіду і вродженому почуттю відповідальності П. Г. Сулковському вдалося досягнути мети. Він зумів переконати чиновників найвищого рангу, парламентарів, що завершення будівництва школи в Будеражі вкрай необхідне, бо діти навчаються у надзвичайно несприятливих умовах, а також запевнив їх, що спільно з виконавчою владою області, керівництвом району докладуть всіх зусиль, щоб об’єкт був введений в експлуатацію у 2011 році.
Згідно із внесеними парламентом у червні змінами і доповненнями до держбюджету 2011 року, в ньому, зокрема, передбачено й фінансування будівництва Будеразької школи. Мало того, Павло Гнатович домігся, щоб 9 млн. грн. були виділені у липні-серпні, а не помісячно до кінця року, і це дасть змогу генпідряднику інтенсивно вести будівництво.
Через необхідність корегування проекту, проходження відповідної експертизи він надійшов до генпідрядника із значним запізненням. А щоб роботи виконати якісно і без поспіху, доведеться, можливо, змістити й терміни здачі об’єкту. Незважаючи на ці незначні прикрі моменти, мрія будеражців все-таки збудеться - їх діти навчатимуться у стінах сучасного, добротного, зведеного за європейськими стандартами навчального закладу.
Разом з тим, корегування проекту відповідно до новітніх вимог призвело до його здорожчання на 2,5 млн. грн. Тобто, загальна його кошторисна вартість складає не 11, як раніше, а 13,5 млн. грн. Але й ці додаткові кошти, як пообіцяв П. Г. Сулковський, надійдуть з державного бюджету до кінця нинішнього або в І кварталі наступного року.
Про все це йшлося під час зустрічі народного депутата з жителями Будеража, керівництвом району – головою райдержадміністрації Віталієм Шулем, головою районної ради Василем Тимощуком, його заступником Яковом Мельником, представниками сільської ради.
Слід зазначити, що в арсеналі першочергових завдань депутата будівництво школи в с. Тинне Сарненського району, районної лікарні, Березівської дільничної лікарні, дороги до його рідного Старого Села на Рокитнівщині, ремонт збудованої завдяки йому понад 20 років тому школи на малій батьківщині та інше.
Чимало великих і малих, проте дуже важливих для людей, справ зробив депутат і для Здолбунівщини. Зокрема, газифікація району велася під його егідою. Як зазначив Павло Гнатович, недалекий той час, коли і в Будеражі запалає голубий вогник, чому він безпосередньо сприятиме. Певні кроки щодо вирішення цієї проблеми, а також прокладання дороги до села робить і районне керівництво.
Оцінку заслуг народного депутата П. Г. Сулковського найповніше висловив директор Будеразької ЗОШ В. М. Дмитрук: “Своєю турботою про людей Павло Гнатович заслуговує на те, аби увійти в історію села, аби його пам’ятали наступні покоління”. Із цим не могли не погодитися і всі присутні на зустрічі.
Єдине, що засмутило народного депутата, це факт низької народжуваності в Будеражі. Адже всі добрі справи, які він робить, розраховані не лише на сьогодення, а й на перспективу. Тож будеражцям є над чим подумати, аби новозбудована школа наповнилася учнями на 100 відсотків. А наступна зустріч з П. Г. Сулковським (уже третя в цьому році) відбудеться тоді, коли новий навчальний заклад відчинить двері перед своїми господарями – юним поколінням села.
Людмила ВАСЮК. 

Народний депутат під час відвідання с. Мости. 

Comments are now closed for this entry