Конституція України визначає прокуратуру як єдину систему. Основні положення про прокуратуру викладені у окремому розділі (VII) Основного Закону.
Діяльність працівників прокуратури спрямована насамперед на усунення порушень закону, поновлення порушених прав і свобод громадян та законних інтересів держави. Прокуратура посідає чільне місце у правоохоронній системі сучасної України. Водночас вона є найдоступнішим державним органом, спроможним забезпечити ефективний і безкоштовний правовий захист.
Прокуратура Здолбунівського району налічує дев’ять прокурорсько-слідчих працівників. Хоч колектив служби невеликий, роботу його організовано належним чином та спрямовано на захист конституційних прав і свобод громадян, відстоювання економічних інтересів держави від злочинних посягань.
Протягом десяти місяців цього року прокуратурою району порушено 15 кримінальних справ, 14 з них скеровано до суду з обвинувальними висновками; за актами прокурорського реагування відшкодовано 4,4 млн. грн., з них до бюджету 1,4 млн. грн.; пред’явлено позовів на захист інтересів держави на загальну суму 2,7 млн. грн., з них задоволено на 2 млн. грн., в тому числі до бюджету — 1,8 млн. грн.
Проведено і посилену, результативну роботу щодо подолання заборгованості по заробітній платі підприємствами, установами та організаціями району. Так, за порушеними кримінальними справами та актами прокурорського реагування у цій сфері погашено заборгованість у сумі понад 1 млн. грн. Станом на 1 листопада 2010 року заборгованість по заробітній платі перед працівниками району відсутня.
Ігор ОЛЬШАНЕЦЬКИЙ,
прокурор району.

Comments are now closed for this entry