Надзвичайно велике значення в історії будь-якого народу, формуванні його духовності має мова. Віками українці збирали у скарбницю рідної мови найдорогоцінніші перлини думки, почуття, усвідомлюючи себе як творчу силу. Нині мовне питання для нас, українців, має стати одним з найважливіших, адже потрібно зберегти й передати нащадкам код нашої нації, закладений у рідній українській мові.
Значна роль у прищепленні любові до рідного слова, вихованні культури мовлення належить освітянам. Саме над цим постійно працює колектив Маломощаницької ЗОШ І-ІІ ст. Вчителі-словесники школи прагнуть донести до свідомості дітей гордість за свою мову, поглиблюють їх знання, відшліфовують мовні навички. Для цього проводяться різноманітні конкурси, олімпіади, тематичні заходи. От і нещодавно в закладі відбулося свято до Дня української писемності та мови, яке підготували вчителька української мови та літератури Р. Чаюк і бібліотекар Н. Новосад.
Вже 31 рік Р. Чаюк прищеплює своїм вихованцям любов до української мови, веде у світ духовного збагачення, знайомить їх з подвижниками рідного слова та писемності. Свято було проведене у формі наукової подорожі за етапами становлення української писемності. Учні 9-го класу ознайомили присутніх з історичними витоками писемності, розповіли про книгодрукування в Київській Русі, про перші книги, які і зараз не втрачають своєї актуальності. Також діти читали вірші про українську мову, знайомилися з книжковою виставкою “Воскресне мова - воскресне Україна”.
ХХІ століття – надзвичайно бурхливий час. Нещадне колесо історії крутиться з особливою швидкістю. І головне для людини - не втратити в цій круговерті себе, своїх коренів та надбань минулих поколінь. І саме рідна мова є тим місточком, який пов’язує минуле з сьогоденням, сьогодення – з минулим.
Надія НОВОСАД,
бібліотекар Маломощаницької ЗОШ І-ІІ ст.

Comments are now closed for this entry