Хоча позашкільні навчальні установи і належать до закладів неформального виховання, але саме вони активно впливають на свідоме духовне самовизначення та самовдосконалення дітей. Їхня місія полягає в тому, щоб переконати дитину-гуртківця, що вона здібна, талановита, неординарна і повинна розвивати свої творчі здібності з метою подальшої реалізації їх в житті.
В нашому районі працює потужна, креативна, яскрава команда педагогів-однодумців. Її представляють чотири колективи позашкільних навчальних закладів, в яких налічується 52 педагоги. Серед них сім відмінників освіти, один керівник гуртка – методист. Педагоги-позашкільники щороку беруть участь у конкурсі на кращу методичну розробку. Цьогоріч роботи Т. П. Пашинської, І. А. Дмитрук, Р. Р. Гринюк, М. О. Надаховського відзначені третім місцем на обласному конкурсі. Про високий творчий потенціал працівників наших позашкільних закладів засвідчив і обласний семінар з початкового технічного моделювання, який відбувся нещодавно на базі Здолбунівського міського центру творчості дітей та юнацтва.
Позашкільні заклади району у цей складний час не лише змогли зберегти мережу гуртків, а й розширити її. Нині функціонує 50 гуртків (123 групи) за такими профілями: художньо-естетичний, еколого-натуралістичний, гуманітарний, туристично-краєзнавчий, науково-технічний, фізкультурно-спортивний та героїко-патріотичний. У гуртках охоплено навчанням 1812 дітей.
Вихованці закладів разом із своїми наставниками гідно представляють район та місто на численних масових заходах, піднімаючи позашкільну освіту на ще вищий рівень досягнень.
Шановні батьки! Розвивайте творчий потенціал та розумові здібності своїх дітей, готуйте їх до суспільного життя. Перед вами розкривають двері такі заклади позашкільної освіти: міська станція юних техніків, міський центр творчості дітей та юнацтва, дитячо-юнацька спортивна школа та будинок дітей і молоді селища Мізоч.
Ірина Рудько,
головний спеціаліст відділу
освіти райдержадміністрації.

Comments are now closed for this entry