Голова польської делегації Ванда КУРЕК (в центрі).

На тижні, що минає, Здолбунів із триденним візитом в рамках співпраці між навчальними закладами відвідала делегація вчителів та учнів з міста Прушков Мазовецького воєводства Республіки Польща. До нашого міста прибули 3 педагогів та 18 дітей 14-16-річного віку. Очолювала делегацію гостей директор об’єднання загальноосвітніх і технічних шкіл у Прушкові пані Ванда Курек.
Впродовж всього перебування у Здолбунові польські діти проживали у сім’ях учнів Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5.
А минулого понеділка на подвір’ї цього навчального закладу відбулась урочистість з нагоди приїзду іноземних гостей. Участь у ній взяли не лише вчителі, школярі та їх батьки, а й офіційні особи - віце-консул генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Кароліна Голубєвська, заступник голови Здолбунівської РДА, колишній директор школи № 5 Олександр Федорук, начальник та головний спеціаліст відділу освіти РДА Валентина Бондарчук і Зоя Вітень. Розпочалась урочиста лінійка звучанням гімнів обох країн.


- Така співпраця буде корисною і для польської, і для української сторони. Адже, якщо молодь починає між собою розмовляти, запрошувати і приїздити один до одного в гості, то будуть дружні стосунки і в майбутньому. Будуватимемо їх на взаємній приязні, - наголосила, виступаючи з вітальним словом, К. Голубєвська.
Від імені райдержадміністрації та себе особисто гостей вітав О. Федорук. Він коротко ознайомив їх з історією нашого краю, побажав гарного відпочинку. Вітання від педагогічного, учнівського колективів та батьківської громади польській делегації адресувала директор закладу Ж. Рудик.

 Гостей вітає заступник голови РДА О. В. ФЕДОРУК.


- Нас приємно вразив теплий прийом і щирість українських сердець. Наші діти дуже задоволені і ще довго згадуватимуть цю поїздку, - відзначила Ванда Курек, звертаючись до присутніх. Вона запросила здолбунівчан відвідати Прушков наприкінці березня наступного року.

 Під час ярмарку українських страв.


Також на лінійці гостям було вручено український коровай. Відбувся і обмін подарунками. Молодь залюбки змагалась у спортивних конкурсах під час посвяти в козаки. Але у цих змаганнях безсумнівно перемогла дружба.
У школі, аби якомога детальніше і цікавіше познайомити іноземців з нашими національними звичаями, польським гостям запропонували відвідати ярмарок українських страв, переглянути виставки вишиванок та дарів осені, організованих за допомогою батьківської громади. Більше дізнатися одні про одних наші земляки та гості мали змогу, переглядаючи слайд-презентації своїх навчальних закладів, а активно поспілкуватися - під час спеціального тренінгу.
Того ж дня польська делегація була запрошена на обід до настоятеля костелу Св. ап. Петра і Павла. Разом із здолбунівськими школярами побувала на екскурсії до славного Дерманя. Минулого вівторка гостей знайомили з визначними історичними та культурними місцями Рівненщини, у середу вони відбули додому. Але тепер контактуватимуть із нашими земляками листами та через Інтернет.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry