Таким був основний лейтмотив чергового засідання колегії райдержадміністрації, яке відбулося минулого тижня під головуванням голови РДА М. П. Євчука

В ході засідання було проаналізовано підсумки роботи галузей господарського комплексу району за перше півріччя 2010 року.
Як зазначив перший заступник голови РДА В. М. Сидорня, доповідаючи на колегії з цього питання, робота органів виконавчої влади впродовж вказаного періоду зосереджувалася на виконанні заходів, спрямованих на забезпечення стабільного функціонування господарського комплексу та соціальної сфери в існуючих економічних умовах. Через послаблення попиту на продукцію, в умовах зменшення обсягів її реалізації та значного скорочення темпів випуску стався спад промислового виробництва на 14 % в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Скорочення темпів виробництва допустили підприємства будівельної, харчової та машинобудівної галузей. Зростання виробництва забезпечила лише хімічна галузь (ЗАТ “Завод пластмасових виробів “Іскра”) на 37 %.


На думку Володимира Миколайовича, слово “криза” - умовне, штучно створене поняття, яким деякі керівники прикривають свою нерозпорядливість, невміння працювати. “Не криза, а нові економічні умови. У нас є приклади ефективної роботи, досягнень і прогресу в таких умовах. Тому всім нам необхідно знаходити можливості, щоб теж так працювати”, - наголосив В. М. Сидорня.
У І півріччі ц. р. райдержадміністрація приділяла особливу увагу виплаті роботодавцями заробітної плати працівникам. Середньомісячний її рівень в порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшився на 19,3 % і склав 1663 грн. Відсутня в районі заборгованість із виплати заробітної плати у бюджетній сфері.
Разом з тим, уповільнення темпів, спад виробництва зумовили скорочення зайнятості населення, зменшення фонду оплати праці та стали причиною виникнення заборгованості із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах, зокрема таких, як ТзОВ “ПМК-63”, “Спектр-ТV”, “Новітні крохмальні технології”, ВАТ “Завод нестандартного обладнання, КП МБУ № 1 та ін. Загальна сума заборгованості по району станом на 1. 07.2010 р. складала 445,6 тис. грн. Завдяки дієвим заходам, вжитим районною тимчасовою комісією з питань погашення заборгованості із заробітної плати, станом на 15.07.2010 р. сума боргу зменшилася до 263,5 тис. грн. І це питання знаходиться на постійному контролі в РДА до повного його вирішення.
Станом на 1.07.2010 р. заборгованість перед бюджетом Пенсійного фонду України в районі з початку року зросла в 1,9 разу і склала 1160,4 тис. грн. Найбільші борги до фонду допустили ВАТ “Управління механізації будівництва”, ВАТ “Завод нестандартного обладнання”, ФГ ім. Шевченка, ВАТ “Завод продтоварів”.
Як зазначив В. М. Сидорня, в питаннях ліквідації боргів перед пенсійним фондом, з виплати заробітної плати і необхідності її нарахування в розмірах, не нижче мінімальної, погашення заборгованості по платі за землю та ін. ще не задіяні всі резерви адміністративно-правового впливу на керівників, які допускають такі порушення.
Доповнюючи виступ Володимира Миколайовича, заступник голови РДА Р. В. Дрозд ознайомив присутніх зі станом
агропромислового комплексу району за І півріччя ц. р. Так, було випущено валової продукції на суму 35,9 млн. грн., що становить 102,6 % до відповідного періоду минулого року. Виробництво валової продукції по сільськогосподарських підприємствах скоротилося на 10,1 %. Сталося це через зменшення виробництва молока на 9,6 %, м’яса - на 7,1 %, скорочення поголів’я великої рогатої худоби на 11,7 %.
Одним з питань, яке детально розглядалося на засіданні колегії, був хід виконання Програми зайнятості населення Здолбунівщини у І півріччі 2010 р. Як зазначив доповідаючи на колегії директор районного центру зайнятості С. М. Бабич, виконання вказаної Програми, яка передбачає створення робочих місць, працевлаштування мешканців району, організацію громадських робіт тощо, значною мірою залежить від співпраці центру з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій. У І півріччі 2010 року на ринку праці Здолбунівщини продовжувались тенденції, які формувалися ще в 2009 році і пов’язані із певними кризовими явищами. Спостерігається значне перевищення пропозиції робочої сили над попитом на неї. Якщо ситуація із працевлаштуванням міського населення, зважаючи на близьке розташування до обласного центру, дещо краща, то можливості сільського населення у забезпеченні роботою досить незначні. У порівнянні з відповідним періодом минулого року у 8 разів зменшився спад обсягів вивільнення працівників, що пов’язано із зменшенням спаду виробництва.
У районі діє робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яка в продовж І півріччя ц. р. провела 13 перевірок, якими було охоплено 95 суб’єктів господарювання, і виявила ряд порушень, що стосуються оплати праці та оформлення трудових відносин. Як засвідчили ці перевірки, рівень соціальної відповідальності приватних підприємців щодо своїх працівників досить низький.
Внаслідок впровадження новітніх технологій, модернізації виробництва як на промислових підприємствах, так і в сільському господарстві відбулося значне скорочення вакансій. Реалії сьогодення такі, що роботодавцям потрібні лише кваліфіковані працівники, здатні професійно виконувати ту чи іншу роботу. Як зазначив Сергій Михайлович, на ринку праці нині є потреба в професіях високотехнічного напрямку – кваліфікованих механізаторах, токарях, зварювальниках, мулярах та ін., а також бухгалтерах, що володіють новітнім програмним забезпеченням.
На засіданні колегії також розглядалися питання стану виконавської дисципліни та організації виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, голів обласної та районної державних адміністрацій, виконання районного бюджету, виконання законодавства України щодо звернень громадян та підвищення ефективності цієї роботи, ходу виконання районної програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2006-2010 роки за І півріччя 2010 року. З цих питань виступили, відповідно, завідувач сектора контролю апарату райдержадміністрації Ж. А. Батрона, начальник фінансового управління райдержадміністрації В. М. Нечипорук, начальник юридичного відділу апарату РДА А. В. Синяк, заступник голови райдержадміністрації
О. В. Федорук та начальник РВ УМВС України в Рівненській області Ю. Б. Сірак.
Члени колегії М. П. Євчук,
В. О. Тимощук, С. Й. Царук, О. І. Єфімчук, Я. Р. Мельник в ході розгляду питань, винесених на колегію, задали доповідачам, представникам та керівникам підприємств, організацій, що допустили борги до пенсійного фонду, по виплаті заробітної плати, ряд запитань, висловили слушні пропозиції та зауваження, які будуть враховані в проектах розпоряджень та доручень голови райдержадміністрації.
У роботі колегії взяв участь і виступив начальник головного управління економіки та інвестиційної політики облдержадміністрації І. О. Тимошенко.
Людмила ВАСЮК.

 

Comments are now closed for this entry