Життя постійно випробовує нас - тільки за останні 35 років у світовій економіці відбулося 127 криз. Але чи знаєте ви, що китайською це слово має два значення - “небезпека” і “ключовий, або сприятливий, момент”. Тому мудрі керівники розуміють: саме зараз - час для реалізації стратегій розвитку. Про це - наша сьогоднішня розмова з директором Рівненської філії банку “Хрещатик” Володимиром КОВАЛЬЧУКОМ.

- Володимире Олександровичу, чи очікувала фінансова система України таку кризу?
- Досить оптимістичний початок розмови. Проте не буду поодиноким, якщо скажу, що криза в Україні була спровокована насамперед інформаційною рейдерською атакою на Промінвестбанк, після чого кризове цунамі просто обвалило банківський сектор національної економіки. Саме за таких умов у “Хрещатику” формували якість банку як соціально орієнтованої і соціально відповідальної фінансової установи, аби він мав той запас міцності, який гарантує клієнтам, партнерам, інвесторам упевненість у завтрашньому дні їхнього бізнесу та власного фінансового стану. Зважено приймались управлінські рішення, комплексно диверсифікувалися всі види ризиків. З проявом перших кризових тенденцій ризик-менеджмент банку особливо ретельно аналізував події на світових ринках, макроекономічні процеси, показники діяльності вітчизняного фінансового сектора в цілому. При цьому проповідували максимально консервативний підхід, який, на мою думку, єдино правильний сьогодні. Саме такий підхід дозволив банку “Хрещатик” не тільки вистояти, а й піднятися вгору по рейтингових “сходах”.
- Наразі на фінансовому ринку начебто затишшя. Чи це так?
- Ми, швидше, спостерігаємо стабілізацію, ніж затишшя. Мають місце позитивні тенденції: повертаються вкладники, зростають обсяги депозитів юридичних осіб, що свідчить про відновлення довіри до банків, починається кредитування реального виробництва. На мій погляд, наразі стабільність у банківській системі забезпечено і при певній послідовній, виваженій політиці, можливо владнати всі проблеми.
- А як банк “Хрещатик” бореться з кризою? Наприклад, наскільки значною є проблемна заборгованість у вашому банку?
- Ми не боремося, а управляємо проблемою, якщо вона з’являється. А краще - не допускаємо її, на що й орієнтована наша діяльність. Щодо проблемної заборгованості, то вона завжди має місце, навіть за стабільної ситуації в економіці. У нас в банку обсяг такої заборгованості трохи перевищує 4%. Такі результати маємо завдяки класичному підходу до ведення банківської справи, коли при видачі кредиту не ганяються за високоризикованими надприбутковими відсотками, а приділяють належну увагу аналізу бізнес-планів, пропонованих проектів, платоспроможності позичальника - фізичної особи, забезпеченню кредитних вкладень ліквідною заставою тощо.
- Які ж плани у рівненського “Хрещатика”?
- Знаєте, стратегія має бути оптимістична, але передусім виважена, тож і формуємо ідеологію нашого бізнесу з орієнтацією не на миттєвий, а довгостроковий прибуток, не на перекупку менеджерів, а виховання персоналу і формування команди, не на нестримну регіональну експансію, а на участь у стратегії розвитку регіону, не на виключне використання ринкових індикаторів, а на власні уявлення щодо ціни ризиків, які банк приймає на себе. Вважаю, що виживе той, хто знайде істинно правильний шлях до розвитку, хто не говорить про проблему, а працює над її вирішенням.
Спілкувалась Ольга МІХНЬОВ.
Адреса філії: м. Рівне, вул. Київська, 10-б.
Тел: (0362) 64-95-86.

Comments are now closed for this entry